Київська влада зможе контролювати процес незаконної забудови

Дата публікації: 3.9.2015 Розділ: Новини

Відтепер київська влада зможе контролювати процес міської забудови. Повноваження Державної архітектурно-будівельної інспекції передаються місцевому самоврядуванню, повідомляється на сайті Департаменту містобудування та архітектури.

DSC_0074

З прийняттям закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» міська влада фактично втратила функцію впливу та контролю за забудовниками. З міського підпорядкування свого часу було забрано ряд структур, в тому числі міське управління Держархбудконтролю. Така ситуація дала «зелене світло» недобросовісним забудовникам й сприяла виникненню таких «монстрів», як-то будинок на Кловському узвозі, 7-а чи на Нижньому валу, 27-29.

У Києві також створено міжвідомчий центр моніторингу забудови, працівники якого перевіряють законність зведених забудов та запобігають виникненню таких, що суперечать нормам чинного законодавства. З результатами перевірок, проведених міжвідомчим Центром, можна ознайомитися на порталі.

 

30_main_011-150x150

Сергій Целовальник

головний архітектор Києва

«Нарешті дійшла свого кінця ера безвідповідального керування забудовою в місті з територіального, тобто міністерського, а не місцевого – муніципального – рівня, коли рішення про те чи інше будівництво приймала ДАБІ, але реальну відповідальність за резонансні та навіть злочинні забудови несла місцева влада».

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!