Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 274 днів. За цей час ми опублікували 23472 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Відтепер київська влада зможе контролювати процес міської забудови. Повноваження Державної архітектурно-будівельної інспекції передаються місцевому самоврядуванню, повідомляється на сайті Департаменту містобудування та архітектури.

DSC_0074

З прийняттям закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» міська влада фактично втратила функцію впливу та контролю за забудовниками. З міського підпорядкування свого часу було забрано ряд структур, в тому числі міське управління Держархбудконтролю. Така ситуація дала «зелене світло» недобросовісним забудовникам й сприяла виникненню таких «монстрів», як-то будинок на Кловському узвозі, 7-а чи на Нижньому валу, 27-29.

У Києві також створено міжвідомчий центр моніторингу забудови, працівники якого перевіряють законність зведених забудов та запобігають виникненню таких, що суперечать нормам чинного законодавства. З результатами перевірок, проведених міжвідомчим Центром, можна ознайомитися на порталі.

 

30_main_011-150x150

Сергій Целовальник

головний архітектор Києва

«Нарешті дійшла свого кінця ера безвідповідального керування забудовою в місті з територіального, тобто міністерського, а не місцевого – муніципального – рівня, коли рішення про те чи інше будівництво приймала ДАБІ, але реальну відповідальність за резонансні та навіть злочинні забудови несла місцева влада».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button