Релігійна громада намагалася зірвати лекцію у Департаменті містобудування та архітектури

Дата публікації: 30.9.2015 Розділ: Новини

Щовівторка у Департаменті містобудування та архітектури КМДА відбуваються події, присвячені місцю, де стояв пам’ятник Леніну на бульварі Тараса Шевченка.

Вчора, 29 вересня, вже була четверта зустріч. Кожного разу до Департаменту приходять представники релігійної громади, які хочуть встановити на місці пам’ятника статую Божої Матері Діви Марії. Відповідний проект був поданий на конкурс Terra Dignitas, але не отримав призового місця.

mother-1

Перші три зустрічі «Пам’ятник VS Public Space» були спокійними та конструктивними. Історик Михайло Кальницький розповів про історію бульвара Шевченка, волонтер Департаменту містобудування та архітектури Мітя Гурін зробив доповідь на тему «Ленінопад в Україні: процеси та наслідки», а експертка з Німеччини Катерина Георге та заступниця голови Департаменту Анна Бондар розказали про німецький досвід декомунізації у містах.

mother-2

Але вчетверте представники релігійної громади вирішили зірвати заплановану лекцію викладача НаУКМА та кандидата філософських наук Світлани Шліпченко на тему «Пам’ятник і місто». Через декілька хвилин після початку заходу деяких громадян почала обурювати лекція і вони з місця перебивали лектора та неодноразово повторювали свою позицію, що хочуть встановити статую Божої Матері. Більше половини присутніх не бажали слухати лекцію, а хотіли громадського обговорення їхнього проекту, який, за словами одного з представників релігійної громади, підтримує 60 тисяч осіб.

Врешті-решт виступ завершився колективною молитвою, після якої громада покинула залу, а лекція продовжилась. Архітектор Влодко Зотов записав це на відео:

Колективний молебен перед лекцією

Posted by Vlodco Zotov on Tuesday, September 29, 2015

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!
  • Максим Благовірний

    це буде найкращий памятник України! буде! + я б ше на стелі на М.Нез . встановив. Як треба було зберегти життя на Майдані, ніхто ж не сумнівався, шо там треба памятник Марії?!

  • Ирина Ролинская

    Шановні журналісти! Навіщо ви брешете? Пані лектор несла повну нісенітницю про піраміди. До чого та лекція, якщо люди просят обговорення? Чи може хтось науковий план виконує, лекцій не вистачає?

  • Anatoliy Stegniy

    Релігійнуті такі релігійнуті…