Виключення Гостинного двору зі списку пам’ятників архітектури визнали незаконним

Дата публікації: 25.11.2015 Розділ: Новини

24 листопада Окружний адміністративний суд м. Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну «Про виключення будівлі Гостинного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави».

Починаючи з 2012 року активісти боролися проти перетворення Гостинного двору на Подолі у Києві у торговельно-офісний центр під скляним куполом. Ще раніше – 15 серпня 2011 року Кабмін виключив Гостинний двір, зі списку пам’яток архітектури.

b13752012730383

Гостинний двір почали будувати у 1808 році за проектом італійського архітектора Луїджі Руска. Але через пожежу 1811 року, яка охопила велику частину Києва й через війну 1812 будівництво завершити не вдалося. було зведено лише перший поверх, хоча згідно з проектом їх мало бути два. Перша реконструкція будівлі відбулася у 1828 року, а наступна — у 1980-1982 під керівництвом й за проектами Валентини Шевченко, яка наголошувала, що вивчала ескізи Руска. Це була масштабна реконструкція, Гостинний двір відремонтували зсередини.

Сергій Целовальник, колишній головний архітектор Києва, неодноразово заявляв, що нинішній Гостинний двір не має нічого спільного з оригіналом. По-перше, сам Луїджі Руска ніяк не був залучений до будівництва, він лише намалював ескіз. По-друге, у тому місці, де зберігся перший поверх оригінальної будівлі потрібно було будувати метро, тому Гостинний двір знесли.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!