Львівський архітектор порівнює міжвоєнну забудову і сучасні будинки (ФОТО)

Дата публікації: 22.2.2016 Розділ: Новини

Олександр Шутюк, архітектор зі Львова, у своєму блозі порівняв якість і доречність міжвоєнних житлових будинків у стилі функціоналізм із сучасною забудовою міста.

circle (1)

Олександр Шутюк
Архітектор

«Майже сто років тому у Львові будували будинки, які своєю зручністю, лаконічністю своїх форм, грою об’ємів та увагою до деталей є значно ближчими до сучасної європейської архітектури, ніж більшість львівських новобудов. При чому зараз на них мало хто звертає увагу. Мова йде про польський функціоналізм 20-х – 30-х років минулого століття».

За словами Олександра, у Львові є декілька районів, забудованих подібними будинками, 4-5-поверховими, вписаними у квартальну забудову, із затишним зеленим подвір’ям.

Характерна особливість функціоналізму — цікаві вхідні групи, розташовані на одному рівні з тротуаром. В оформленні часто зустрічаються круглі вікна, пластичні елементи, зкруглені балкони. Зберіглося чимало автентичних номерних табличок, дверей та різних дрібних елементів.

На жаль, зустрічається чимало небажаних переробок. Це засклені балкони, замінені двері, недоречне оформлення приміщень на перших поверхах, пише Олександр.

XVLjOXw[1]

 

 

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!