Супермарект на воді: французи постачають товари по Сені

Дата публікації: 3.3.2016 Розділ: Новини

У рамках нової екологічної політики французький супермаркет Franprix використовує річкові шляхи сполучення для доставки продукції у 135 своїх магазинів, повідомляє The Guardian.

Снимок

Французький продуктовий рітейлер Franprix став піонером подібної схеми постачання товарів. 135 з 350 паризьких магазинів мережі отримують продукцію по Сені, що звільнило паризькі дороги від 2 600 рейсів вантажних автомобілів щороку і 300 тисяч км пробігу. У перспективі всі супермаркети мережі перейдуть на водний шлях доставки. Таке незвичне для сучасних міст використання річки стало можливим завдяки екологічно позитивній політиці мера Парижа Анни Ідальго. Нагадаємо, вона вже сприяє функціонуванню нового виду транспорту — водних «бульбашок», що замінять річкові трамваї на Сені.

Мережа супермаркетів запустила цю схему в 2012 році, зі значною фінансовою та політичною підтримкою з боку Європейського союзу, урядів Франції, паризького регіону і порту Парижа. «Переважна більшість наших магазинів знаходяться в Парижі та його передмістях, утворюючи густу мережу. Наш основний склад знаходиться в декількох кілометрах від центру міста, недалеко від Боннель-сюр-Марн, одного з головних портів Парижа. Саме тому ця схема є логічною», — стверджує Стефан Туо, голова відділу логістики Franprix. Туо пояснює, що річкове сполучення стає актуальним ще й через заборону дизельних автомобілів, яка відбудеться 2020 року.

Фото: The Guardian

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!