У Києві відкриється «Велокнигарня»

Дата публікації: 8.4.2016 Розділ: Місто

Книгарня, що пересуватиметься вулицями Києва на триколісному велосипеді, нещодавно була профондована на Спільнокошті, і вже незабаром стане на колеса. 

12988185_1049133721824886_243083298_n

Команда інтернет-магазину «ВсіКниги», що спеціалізується на україномовних виданнях, обрала незвичний спосіб виходу в офлайн. Надихнувшись іноземним досвідом пересувних книгарень, вони планують запропонувати київському читачеві досі не знайомий формат велокнигарні.

Фаворит авторів – «Книжкові віслюки», що ходять сільськими місцинами Магдалени в Колумбії. Керує осликами вчитель молодшої школи Луїс Соріано, який хоче надихнути до читання місцевих дітей, які не дуже полюбляють такий вид дозвілля. Двічі на тиждень, разом з віслюками Альфа і Бета, вчитель вирушає у спеціальну подорож, щоб обійти селища в регіоні і принести книги діткам.

12966222_1049132028491722_974097891_n

«Книжкові віслюки», Колумбія, Фото: en.wikipedia.org

Наразі єдиним представником цього руху в Україні є дитяча книгарня «Чаргород». У столичної команди — власна концепція, розрахована на старшу аудиторію — школярів та дорослих. Мандруючи фестивалями, ярмарками та виставками, «Велокнигарня» привертатиме увагу яскравими книжковими конкурсами й виставами. Таким чином, «ВсіКниги» стануть справжньою кавалерією вітчизняної книжкової індустрії, активно популяризуючи читання в офлайн середовищі.

12968796_1048843158520609_1777116629_n

Фото: biggggidea.com

Це проект для маленьких та дорослих киян. Асортимент планують сформувати за принципом: 50% — дитячих видань та 50% — дорослих, аби зацікавити як найменших, так і зрілих читачів. «Велокнигарня» — не лише пересувна точка продажу книг, а ще й розвага. Автори  запланували читання вголос, відтворення деяких сцен з найпопулярніших книг, наприклад, пошук дверей у «Нарнію» чи сортування до Гоґвартських гуртожитків. Хочуть провести книжкове «Що? Де? Коли?»: окрема програма для дорослої й дитячої аудиторії. Окрім того, підготували для всіх, хто буде купувати книги прямо з коліс, книжкові передбачення. Не забули автори проекту і про соціальну складову, обіцяють 10% прибутку від продажу книг на заходах передавати на поповнення фондів бібліотек та шкіл.

Більше про «Велокнигарню» «Хмарочосу» розповіли автори проекту Андрій Капранов та Анна Гай:

Старт

«Ми плануємо запуститись у травні. Основна перепона зараз у виготовленні велосипеда. Ми знайшли виробника триколісних велосипедів та вигадали схему розміщення книжкових полиць, але для втілення задуму потрібно декілька тижнів. Ескізи в розробці, ми підглянули найвдаліші, на нашу думку, фішки, реалізовані в інших книгарнях, і спробуємо їх поєднати у нашому проекті.

Маршрут

Наразі детально вивчаємо фестивалі травня. Планували взяти участь у «Книжковому Арсеналі», але, на жаль, проект не зацікавив організаторів. Думаю, «Велокнигарня» має бути присутньою не тільки на книжкових заходах. А навпаки, треба побувати там, де на книгу ви навіть не розраховуєте наштовхнутись. Дуже хотілося б працювати не лише на фестах, але усвідомлюємо, що це вулична торгівля, яка потребує окремих дозволів. Сподіваємось зробити якусь активність в подільському «Самосаді» та подібних «місцях сили», створених громадою та активістами. Ми відкриті до різноманітної співпраці.

12980397_1048829848521940_876228338_n

Багаж

Найголовнішою нашою фішкою є книжковий асортимент. Потрібно показати, що українською мовою є що читати. Більше того, це щось — дійсно якісне і цікаве. З дорослою аудиторією працюватимемо, показуючи якісні переклади актуальних світових бестселерів, найвдаліше оформлені за дизайном. А з дитячою — ділячи на маленькі сегменти. Тобто будемо представляти книги, які змусять полюбити читання, як вид дозвілля. Це перевірені особистим досвідом і нашими покупцями видання, які полюбляться навіть найменш читаючим. Також плануємо приділити увагу «важливим книгам», як ми їх називаємо. Це книжечки, де в легкій і ненав’язливій формі розповідають про смерть, втрату, хворобу, статеве дозрівання, соціальні проблеми. Адже іноді тяжко вигадувати щось для пояснення дітям такого, а от є книги, де письменники з цим чудово впорались. Також є ідея викласти наробки по проекту у вільний доступ, щоб на його основі будь-хто міг створити велокнигарню».

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!