У Києві з’явилась велопарковка, що відкривається дзвінком на мобільний

Дата публікації: 13.6.2016 Розділ: Новини

У Києві біля метро Арсенальна запрацювала «розумна» велопарковка, яка має вбудований замок і дає змогу заблокувати велосипед за допомогою мобільного телефону, пише АВК.

велоп

Фото: АВК

Велопарковку встановлено на Арсенальній площі, аби створити додаткові умови поєднувати користування велосипедом та метро. Тепер кияни та туристи можуть залишити велосипед на площі і скористатись метро для поїздок, наприклад, у віддалені райони міста, а на зворотній дорозі забрати велосипед і продовжити поїздку на ньому. На парковці діє автоматична система безпеки. Алгоритм користування велопарковкою нескладний:

  • спочатку слід набрати зі свого мобільного телефону номер, зазначений на конструкції велопарковки;
  • після цього автоматично відкриється один з замків, який саме дасть знати блимання лампочки, вбудованої в кожну велостійку;
  • припаркувати велосипед, зафіксувавши раму і колесо.

Відкрити замок можна лише телефонним дзвінком зі свого мобільного на номер, зазначений на стійці. Замок відкриється лише у разі, якщо дзвінок буде з того самого номера мобільного, з якого дзвонили, коли ставили велосипед на парковку.

Ще однією хорошою новиною для київських велосипедистів є те, що велопарковка безкоштовна. Стягується лише плата за дзвінок на мобільний номер за тарифами оператора, який обслуговує номер. Велопарковку передала в подарунок місту компанія-виробник велопарковок Bikeep, яка має офіси в Естонії та Нью-Йорку. Аналогічні велопарковки вже стоять у Будапешті, Мінську та естонському місті Парну.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!
  • Едуард Якубов

    И не тільки під кришею Ярема-Луценко-Козаков відкрито богато азерско-турецких квартлів на троещине и дарнице біля жд вокзалу попахуе економічною деверсиею дітей жалко а класика каже спочатку треба подалати внутрішнього ворога а потім зовнішньогог