Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Команда вчених із Технічного університету Ейндговена розробила установку, що друкує з бетону деталі розміром з горошину.
Проект 3D Concrete Printing (3DCP) фінансує десять компаній, які загалом інвестували 650 тис. євро. Принтер друкує об’єкти габаритами до 11 х 5 х 4 метри. Промислова установка компанії Rohaco оснащена поворотною друкувальною головкою, що дозволяє створювати об’єкти будь-якої форми.
Об’єкти друкуються простим нанесенням шарів необхідної товщини. Вчені експериментують зі складом бетонної суміші, випробовуючи різні кольори, акустичні та ізоляційні добавки. За перший рік роботи студенти захистили проект надрукованого двометрового павільйону. В 2017 році 3DCP планує приділити окрему увагу демонстрації пристрою та щільній роботі з будівельниками над новими способами використання технології. За процесом можна слідкувати на сайті Технічного університету Ейндговена.
На даний момент у світі склалася серйозна конкуренція у сфері промислового 3D-друку з бетону. Наприклад, у вересні 2015 року за допомогою 3D-принтера було збудовано окремо розташований номер-будиночок для «Льюіс Гранд Готелю» на Філіпінах. Ця споруда, збудована за технологією американського інженера Андрія Руденка, вважається першою експлуатованою комерційною будівлею, виготовленою за допомогою 3D-друку з бетону.
Розмір будинку – 10,5 х 12,5 х 4 метри. Він складається з двох спалень, вітальні та кімнати з величезним джакузі, надрукованим на 3D-принтері.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті