Естонці розробили бетонний будинок, що монтується за 7 годин

Дата публікації: 25.7.2016 Розділ: Новини

Естонська компанія Kodasema розробила бетонний будинок, який можна встановити за 7 годин, а за потреби з легкістю перенести на інше місце.

koda-kodasema-1

Автори проекту будиночку сподіваються, що розробка буде повністю готова до виходу на ринок наступного року. Очікувана вартість збірного будинку, якому дали назву Koda, становитиме приблизно сто тисяч євро без витрат на транспортування.

koda-kodasema-3Будинки виготовляються з бетону та доставляються у вигляді збірних конструкцій. Їх монтаж на будмайданчику займає лише 7 годин. На один будинок витрачається лише 9 м³ бетону. Фундамент під будівлю влаштовувати не потрібно, її можна встановлювати безпосередньо на гравій, асфальт та інші поверхні.

Якщо власники будиночку вирішать переїхати, на демонтаж та підготовку до транспортування також піде приблизно 7 годин. Для переїзду мешканцям знадобиться кран та вантажівка.

Загальна площа будинку складає 30,3 м², з яких більшу частину займають велика вітальня, поєднана з кухонною зоною. На першому поверсі також розташована ванна кімната та туалет, а сходи на другий поверх ведуть до невеличкої спальні та пральні.

koda-kodasema-7
Працівники Kodasema намагаються забезпечити сталість та ефективність проекту. Вікна виконуються з трикамерних склопакетів, а на даху встановлюються сонячні панелі. Тим не менш, будинок все ж потребує під’єднання до водопроводу, каналізації та електрики. За словами розробників, стіни мають високі теплоізоляційні якості.

У компанії розповідають, що в подальших планах – розробка моделей, які могли б слугувати класними кімнатами, кафе, офісами та майстернями. Крім того, вони працюють над розробкою готового комплекту меблів для будиночку.

koda-kodasema-14

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!