У неділю у Парижі для автівок перекрили 650 км вулиць

Дата публікації: 26.9.2016 Розділ: Новини

Цієї неділі, 25 вересня, близько 650 км паризьких доріг на сім годин перекрили для автотранспорту. Такий захід відбувся в рамках «Дня без автомобіля» (Journée sans voitures). Проїзд дозволявся лише автобусам, таксі та машинам швидкої допомоги, повідомляє France 24.

париж

Фото: Аркадий Гершман

Швидкість руху для мототранспорту була обмежена до 20 км/год. Деякі райони міста з одинадцятої ранку були відкриті лише для пішоходів, в місті відбувалися освітні і розважальні заходи. За два місяці Париж приймає глобальний саміт зі зміни клімату. Мер міста Анна Ідальго визначила скорочення використання машин у Парижі своїм пріоритетом ще в 2014, коли стала міською головою.

париж1

Фото: Аркадий Гершман

Перший день без автомобіля, організувати який допомогла Анна Ідальго, відбувся минулог року, як відповідь на підвищення рівня забруднення повітря. У березні мер підтримала захід Paris Respire (Париж Дихає), який відбувається в першу неділю кожного місяця. В рамках акції від автомобільного трафіку звільняють вісім смуг на Єлісейських полях, а також декілька прилеглих вулиць, аби спонукати пішоходизацію швидкісної смуги вздовж Сени.

Нагадаємо, 17 та 18 вересня у Києві вперше перекрили Бессарабський проїзд.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!