В Шотландії запрацює електростанція на кайтах

Дата публікації: 13.10.2016 Розділ: Новини

Потужність такої електростанції – 500 кіловатт, й до 2025 року вона повинна забезпечувати електроенергією більшу частину країни, пише Motherboard.

kite-power-faqs

Фото: kitepowersolutions

Станцію облаштують неподалік міста Станрар.

Вона працює наступним чином. Два кайти, шириною 40 м приєднані тросом до генератора з різних боків. Спочатку у повітря на висоту 450 метрів запускають перший кайт, де він розкручується до швидкості 100 миль на годину (160 км/год), у той час як швидкість вітру – 20 миль на годину (32 км/год). Слідом – розкручується другий кайт. Таким чином, за рахунок сили аеродинаміки рухається трос, а генератор перетворює механічну енергію на електричну. Кайт генеруватиме до трьох мегават енергії.

Відзначимо, що в свій час, ефективність кайтів в отриманні електроенергії підкреслював навіть Білл Гейтс.

Kite Power Solutions, британська компанія, що займається проектом, прогнозує, що через дев’ять років кайти не тільки будуть виробляти сотні мегават, а й стануть дешевшими за альтернативні джерела енергії, зокрема не потребуватимуть додаткових субсидій від держави ,як останні.

«Технологія отримання електроенергії за допомогою кайтів – новий спосіб освоєння енергії вітру, особливо в місцях, де проблематично встановлювати вітряки. Така система може знизити вартість вітроенергетики приблизно на 50 відсотків», – прокоментував Ленг Бенкс, глава WWF Шотландії.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!