У 2015 році на Землі встановлювалося 500 000 сонячних панелей щодня

Дата публікації: 26.10.2016 Розділ: Новини

У минулому році розвиток відновлюваних джерел енергії досяг поворотного моменту, повідомляє Bloomberg.

image

Фото: EcoFriendly

У світі збудовано рекордну кількість джерел «зеленої енергії», що за обсягами перевищила традиційні.

За даними звіту Міжнародного енергетичного агентства, глобальні джерела «зеленої» енергії виробляють електроенергії більше на рекордні 153 гігават.

При цьому в звіт зазначено, що наразі мова йде не про кількість реально виробленої відновлюваної енергії, а лише про те, що потужність відновлюваної енергетики обігнала можливості вугільної.

«Ми спостерігаємо трансформацію глобального енергетичного ринку, яку очолюють відновлювані джерела енергії», – заявив виконавчий директор Міжнародної енергетичної агенції Фатіх Бірол.

За підрахунками МЕА, у 2015 році на Землі встановлювалося 500 000 сонячних панелей щодня. Опираючись на ці данні, до 2021 року відновлювані джерела вироблятимуть до 42% від всієї електрики у світі.

Відновлювані джерела енергії також будуть дешевшати, стверджує агентство. Сонячні панелі подешевшають на чверть протягом наступних п’яти років. За цей час ціни на вітрові турбіни можуть знизитися на 15%.

Інший фактор, що сприяє поширенню відновлюваної енергетики – зміна державної політики країн, наприклад, США, Китаю, Індії та Мексики. Саме ці країни будуть робити найбільший внесок у розвиток чистої енергії протягом наступних п’яти років.

При цьому саме Китай в Міжнародному енергетичному агентстві називають «беззаперечним лідером в розповсюдженні відновлюваної енергетики, відповідальним за майже 40% її зростання».

У ЄС за цей період темпи зростання «зелених» джерел енергії можуть скоротитися.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Дніпровщині запрацювала рухома сонячна станція.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!