В уряді стверджують, що бруталізм «естетично нічого не вартий» та втілює в собі «культ потворності», повідомляє Independent.

Фото: JUSTIN TALLIS
За словами міністра транспорту Великої Британії Джона Хейса, громадськість «прагне гармонії» в архітектурі і коли вже справа дійшла до модерністської архітектури, то «люди відверто не люблять її».
Як сказав Хейс, переважна більшість архітектури, побудованої під час його життя, не має естетичної цінності просто тому, що вона – некрасива.
Проте не всі погодяться із зауваженнями міністра, зазначає Бен Дербішир, президент Королівського інституту британських архітекторів. Для кожної людини або міністра, точка зору щодо певного архітектурного стилю або будівлі буде абсолютна різна.

Preston Bus Station – “ікона бруталізму”, фото: Getty Images
Також він підкреслив, що Великобританія має довгу історію проектування транспортних проектів у всьому світі.
Британські дизайнери допомогли побудувати найвідоміші транспортні проекти: від залізничних станцій та аеропортів до цілих систем. Деякі з цих проектів стали справжніми досягненнями сучасної архітектури.
Нагадаємо, що бруталізм, як один із напрямів у дизайні та архітектурі виник в середині 1950-х рр. у Великій Британії. Термін утворений від французького виразу Bеton brut, — «необроблений бетон». У своїх планах бруталісти прагнули максимально оголити конструкції, з яких створена будівля, до створення навмисне грубих і простих архітектурних мас.
Читайте також серію статей про архітектуру модернізму «Монстри модернізму».
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті