Центральну вулицю Берліна хочуть зробити пішохідною

Дата публікації: 17.11.2016 Розділ: Новини

Влада Берліна збирається до 2019 року звільнити центральну міську вулицю Унтер-ден-Лінден від автомобільного руху.

Пересуватися вулицею зможуть тільки автобуси, таксі, мотоцикли та пішоходи. Тут відбудеться масштабний благоустрій: висадять дерева та прокладуть велодоріжки, повідомляє Citylab.

size-708x398

Фото: Boris Hermel

Дана стратегія влади пов’язана із запуском в 2009 році лінії метро U55, по якій будуть їздити ретро-потяги 1950-х років. Зараз ця гілка, на якій діють лише три станції: «Центральний вокзал», «Бундестаг» і «Бранденбурзькі ворота», – відрізана від решти мережі метрополітену U-bahn. До 2020 року її планують з’єднати з гілкою U5.

На даний момент, під Унтер-ден-Лінден ведуться будівельні роботи, які привели до закриття смуги вище і нижче бульвару і до падіння трафіку з 30 до 8 тисяч автомобілів в день.

Крім прихильників змін, які сподіваються, що головна вулиця Берліна стане більш привабливою, є також і противники такої ідеї. Вони вважають, що проект недопрацьований, оскільки вулицею пересуваються не тільки туристи, а й місцеві жителі. Коли бульвар закриють для автомобілів, альтернативні дороги можуть не впоратися із великим потоком машин.

Нагадаємо, у Барселоні тестують «суперквартали» без автомобілів.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!