Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26324 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Вітру в столиці немає, і через інверсію атмосфери (явище, при якому приземний шар повітря є більш холодним, ніж верхні шари) забруднене повітря не може піднятися та розсіятися у верхніх шарах атмосфери і тому накопичується в місті.

Про це в ефірі каналу 112 заявила спікер Державної служби надзвичайних ситуацій Світлана Водолага: «Густий туман не дає можливості нижнім шарам атмосфери підніматися вгору, швидше за все всі ці продукти виробництва, вихлопні гази автомобілів накопичуються і не мають виходу».

За словами Світлани Водолаги, за сьогодні столичні рятувальники тричі виїжджали на ліквідацію загорань трав’яного настилу, однак це були незначні пожежі. 8 березня ввечері збільшилась кількість дзвінків від жителів Дарницького та Оболонського районів, але ця ситуація виникла внаслідок погодніх умов, а не через велику пожежу.

Схожу річ каже і синоптик Наталя Діденко у своєму Facebook: «У Києві зараз видимість 0 метрів. Швидкість вітру 1 м/с або штиль. Тому дим від автомобілів, точніше, гази, плюс різні продукти життєдіяльності створюють міський смог, дуже неприємне явище».

На сайті КМДА пишуть, що причини метеорологічної димки над столицею – густий туман та відсутність вітру та радять водіям утриматись від поїздок у місто, якщо це можливо, через низьку видимість на дорогах.

Нагадаємо, що така ситуація спостерігалася 2 місяці тому, а 2016 року смог можна було спостерігати влітку та восени. Експерт з кліматичної та енергитчної політики Олег Савицький каже, що смог несе реальну загрозу для здоров’я мешканців та є особливо небезпечним для людей з хронічними захворюваннями.

Шляхом вирішення цієї проблеми повинно стати впровадження послідовної політики в сфері транспорту та енергетики. Саме зменшення забруднення та підвищення якості атмосферного повітря має стати пріорітетом міської влади, стверджує експерт.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button