Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Електронна петиція «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі» зібрала 13 265 голосів ( з 10 000 необхідних). Її автор Акім Галімов зазначає, що археологічні розкопки, які ведуться на Поштовій площі, на сьогоднішній день опинились під небезпекою знищення.

Археологи не можуть продовжити дослідження старовинного кварталу ХІ-XVII століття на Поштовій площі через припинення фінансування забудовником. Тим часом в компанії забудовника «Хенсфорд-Україна» хочуть почути від археологів чіткі дати закінчення робіт, аби почати зведення ТРЦ.

Зазначається, що квартали стародавнього Києва завалюють мішками зі сміттям, а фінансування роботи археологічної групи припинилося чотири місяці тому. Головною вимогою петиції є створення плану, за яким на Поштовій побудують музей.

Петицію направлено на розгляд до Київради. Там вже доручили постійній комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики, а також виконавчому органу Київради (КМДА) розглянути її в установленому порядку.

На місці розкопок будівельники мають намір встановити бетонну плиту, яка унеможливить продовження археологічних розкопок. За словами кандидата історичних наук Михайла Сагайдака, археологам потрібно як мінімум один рік й вісім мільйонів гривень, щоб закінчити дослідження. Інвестор планує залишити історичному музею на місці розкопок близько 100 м², а решту забудувати кіосками торговельно-розважального комплексу, в той час як активісти наполягають, щоб площа музею була 5000 м².

Нагадаємо, що в підземному місті, яке розкопали археологи на Поштовій площі, знайдено безліч історичних артефактів.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button