Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

В серпні 2017 року професорка факультету архітектури та урбанізму Університету Сан-Паулу Raquel Rolnik опублікувала у своєму блозі текст про те, що маленькі квартири насправді створюють не з метою полегшити життя їхнім мешканцям.

До написання матеріалу її підштовхнуло те, що все більше будівель у центрі Сан-Паулу (Бразилія) складаються з квартир площею близько 10 кв. м. Виникає тенденція створювати компактні помешкання, що не відповідають потребам покупців.

Точкою відліку для таких процесів стало те, що в основному люди живуть по одному чи максимум удвох. За даними Фонду SEADE, майже 40% помешкань Сан-Паулу мають подібні характеристики, і 18% відсотків таких квартир займає лише одна особа. Таким чином,  подібні помешкання орієнтовані більше на емансипованих молодих людей та людей похилого віку.

На думку Raquel Rolnik, модерністські архітектори у післявоєнній Європі намагались забезпечити людей житлом за низькою собівартістю. Проте зараз ця ідея втрачає сенс, адже створення серійних будівель з квартирами розміром 10 кв. м. далеке від утопічних мрій модерністів. «У будівлях є серія обладнання для колективного користування, наприклад, кухня, пральня та зони для зустрічей з гостями, обладнання для мешканців ексклюзивного користування, безумовно, означатиме збільшення витрат на кондомініум», – пояснює Raquel Rolnik. Таким чином, вартість помешкання, наприклад, у Vila Buarque в Сан-Паулу становлять 10 тисяч реалів (приблизно 3052 $) за квадратний метр, що є захмарним для більшості населення.

У висновку, Raquel Rolnik говорить, що бажання створити максимально маленькі квартири для проживання зумовлено не прагненням покращити якість життя мешканців, а забезпечити прибуток розробнику. Тож мешканцям Сан-Паулу залишається вибір, чи варто поступатися власним комфортом.

У вересні «Хмарочос» розповідав, з якими труднощами зіштовхуться київські містяни, які хочуть переїхати до нової оселі.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button