Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Генпрокуратура проводить обшуки та вилучення документів в комунальній корпорації «Київавтодор», КП ШЕУ Святошинського, Деснянського, Оболонського та Подільського районів, КО «Зеленбуд», УЗН Оболонського і Голосіївського районів. Керівники цих підприємств відправляли кошти за фіктивними договорами на підконтрольні собі комерційні структури, гроші оберталися в готівку.
Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час спільного брифінгу з першим заступником Генерального прокурора України Дмитром Сторожуком і заступником Голови Нацполіції Ігорем Купранцем.
Генпрокуратура спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, департаментом захисту економіки Національної поліції та управлінням з питань запобігання та виявлення корупції КМДА сьогодні проводять обшуки та виїмку документів в комунальній корпорації «Київавтодор», КП ШЕУ Святошинського, Деснянського, Оболонського та Подільського районів, а також в деяких підрядних організаціях. Обшуки та виїмка документів відбувається також в КО “Зеленбуд”, УЗН Оболонського і Голосіївського районів, зазначив мер Києва. Всі дії відбуваються в рамках провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст. 191. – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Дмитро Сторожук зауважив, що у координації з органами Нацполіції і під контролем ГПУ, за зверненням мера столиці, була проведена велика робота щодо виявлення злочинних схем із розкрадання грошей міського бюджету.
«На сьогодні ми можемо констатувати факт щодо виявлення злочинних угрупувань, які діяли у «Київавтодорі» і «Київзеленбуді». П’ятьом особам будуть пред’явлені підозри, слідство триватиме. Протягом наступних трьох місяців ми зможемо окремі епізоди направити до суду», – зазначив заступник Генерального прокурора України.
«Керівники вищої і середньої ланки зазначених підприємств, отримавши кошти на проведення ремонтних робіт, відправляли зазначені кошти за фіктивними договорами на підконтрольні собі комерційні структури, гроші оберталися в готівку. Роботи, які за документами виконувалися комерційними структурами, фактично виконувалися силами і засобами комунальних підприємств. Задокументовано вже декілька епізодів, за якими ми маємо експертизи. Ми вже можемо сказати про суму підтверджених збитків – 11-12 мільйонів гривень. Більші цифри ми будемо доводити у процесі розслідування», – зазначив заступник голови Нацполіції, додавши, що така ж схема діяла і в «Київзеленбуді».
Нагадаємо, що на початку 2017 року громадські організації вимагали звільнити керівника «Київавтодору». Також «Хмарочос» дізнавався, чому «Київзеленбуд» робить масову обрізку дерев.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті