Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Київрада затвердила план заходів на 2017-2025 роки у сфері поводження з відходами.

Віталій Носач/ Styler.rbc.ua

Як повідомляє прес-служба КМДА, проект рішення №2666 передбачає рекультивацію полігону № 5, технічне переоснащення сміттєспалювального заводу «Енергія», а також створення комплексів з переробки сміття. Відповідне рішення прийняла Київська міська рада.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, що презентував проект рішення, пункти плану 3 і 4 фіксують проведення конкурсу на визначення перевізників твердих побутових відходів і першого в Україні конкурсу на визначення організації, що буде займатись перероблюванням відходів.

«Це єдиний механізм, який сьогодні нам дає законодавство, для будівництва центрів поводження з відходами. Цей конкурс буде проведений за стандартами, критеріями та правилами який сьогодні запроваджує Європейський банк реконструкції та розвитку, міжнародні фінансові корпорації, а також Європейський інвестиційний банк», – зазначив Петро Пантелеєв.

Додамо, що за даними соціологічного опитування, 45% українців готові додатково платити за утилізацію відходів,

Окрім цього, заступник голови повідомив, що Київ бере на себе завдання закриття та забезпечення рекультиваційного утримання полігону № 5.

«Тобто навіть після того, як полігон буде закритий, місто подбає про екологічно безпечне утримання цього складного об’єкта. У пункті 6 та 7 визначені плани міста відносно заводу «Енергія». Зараз проходить державну експертизу техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) для встановлення на заводі сучасної системи хімічного очищування газів. Після отримання експертизи ми зможемо наступного року оголосити конкурс та протягом двох наступних років встановити необхідне обладнання», – повідомив Пантелеєв.

Також у плані заплановано збільшення кількості контейнерів для роздільного збору сміття та збільшення автомобілів для їх вивезення.

Нагадаємо, що на початку 2018 року в Києві встановлять 150 контейнерів для використаних батарейок, лампочок та ртутних термометрів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button