Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Десять українських стартапів у сфері кліматичних технологій отримали гранти від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).
Фінансування відбувається в рамках Програми Кліматичних Інноваційних Ваучерів, організованою ЄБРР спільно з Greencubator, повідомив радник ЄБРР Антон Усов на своїй сторінці у Facebook.
Кліматичні ваучери ЄБРР працюють таким чином: компанії-переможцю необхідно вирішити якесь питання в рамках проекту. Вона пише завдання, вибирає акредитованого сервіс-провайдера для її вирішення і відправляє заявку. Якщо вона буде схвалена, то компанія оплачує 30% суми підряднику, а решта 70% йому відшкодовує ЄБРР.
Перший етап програми відбувся у вересні 2017. Тоді перемогло 6 компаній серед яких: Ecoisme, «Електрокарс», «Інженерні інновації», «Інститут проблем екології та енергозбереження», «УкрЦентр-Груп» та «ВТС-Комплект».
Переможцями другого відбору стали:
- Автоентерпрайз (Харків) – пристрій для швидкісної зарядки електромобілів
- «ДС Електронікс» (Київ) – сертифікація «розумного» термостата
- «Екопрод» (Волноваха) – розробка мікробіологічних домішок, що дозволяють збільшити ефективність біогазових установок
- Науково-виробнича фірма «ЗОНД» (Івано-Франківськ) – прилад для вимірювання теплотворної здатності природного газу
- «Прана Платинум» (Львів) – децентралізовані вентиляційні системи з рекуперацією тепла з «хмарним» управління
- «Ротор-Суми» (Суми) – мікрокогенераційна установка
- SolarGaps (Київ) – «розумні» жалюзі
- «Тока» (Київ) – сертифікація «розумних» електрозарядних станцій
- xBeam 3D / «Червона хвиля» (Київ) – виробник ПО для 3D-друку титаном і іншими металами
- «Юнаско-Україна» (Київ) – вдосконалення технології виготовлення електродів суперконденсаторів з використанням води, як розчинника
Програма Інноваційних Ваучерів триватиме до кінця 2018 року. В її рамках 50 проектів отримають фінансування на загальну суму один мільйон євро. Організатори вже відкрили прийом заявок на третю програму.
Нагадаємо, «Хмарочос» розповідав про проект SolarGaps, що виробляє інноваційні жалюзі з сонячними панелями. Євген Ерік, CEO SolarGaps розповів, як створив продукт, який зацікавив Apple та Google.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті