Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Забудовники ЖК «Сонячна Рів’єра» почали розширювати територію будівництва шляхом розміщення на березі Дніпра бетонних блоків.

Rostyslav Kostenko/Facebook
Активісти громадської організації «Микільська Слобідка» опублікували фото на своїй сторінці в Facebook, де можна помітити розширення території будівництва житлового комплексу в бік набережної. Громадська організація вимагає скликати виїзну комісію для перевірки проведення робіт по заливанню бетонного муру, виведеної у Дніпро труби, а також законності такого розширення.
Нагадаємо, будівництво ЖК «Сонячна Рів’єра» розпочалося у 2011 році. Тоді землі були оформлені під будівництво в прибережній зоні аквапарку, дельфінарію та оздоровчого центру, проте згодом на цьому місці почали зводити житловий комплекс. Будівництво вели приватні компанії ТОВ «Терра Капітал» і ТОВ «Укрбуд Девелопмент». Під заставу виділеної землі «Терра Капітал» взяла кредит на 170 мільйонів в «Ощадбанку». Пізніше будівництво заморозили, а відновили лише у 2014 році. Забудовники отримали підтримку від КМДА, попри протест місцевих жителів. Забудовнику дозволили зведення двох багатоповерхівок. Під час активного будівництва Патріарший Собор Воскресіння Христового, який розташований поблизу, почав руйнуватися, йдеться в сюжеті програми «Схеми».
Тим часом, місцеві жителі почали виходити на акції протесту, оскільки будівництво суперечить закону. Їх основними аргументами було те, що житловий комплекс входить у 100-метрову прибережну зону, будівництво в якій заборонене законом. Також, згідно з Генеральним планом міста, більша частина території забудови – це зелена зона, а територія є пам’яткою ландшафту.
У травні 2015 року за рішенням суду, «Ощадбанк» забрав землю у ТОВ «Терра Капітал» через борги. У 2016 році ТОВ «Укрбуд Девелопмент» отримує назад ділянку, після проведених торгів на її купівлю. В торгах територію продають, як пустир, без вартості недобудов за понад 33 млн гривень. У листопаді, Департамент містобудування та архітектури дає дозвіл на завершення будівництва двох будинків. Як зазначають забудовники, вони мають повне право на будівництво. Вони стверджують, що будівництво ведеться не біля Дніпра, а біля Русанівської протоки – річки Десенки, з огляду на це, прибережною зоною вважається 50-метрова зона від водоймища.
«Для «Укрбуду» це унікальний проект, бо це єдиний випадок, коли ми є власниками землі — тепер, після отримання нового дозволу, — розповідає прес-секретарем корпорації «Укрбуд» Гліб Шемовнєв виданню «День». — Найчастіше забудовники, принаймні «Укрбуд», намагаються не втягуватися у земельні відносини. У Києві з цим складно, і власником чи орендарем землі зазвичай є замовник будівництва. Він за контрактом отримує певну частку чи то прибутку, чи то нерухомості, яку збудують. Тут з огляду на всі обставини з попереднім замовником нам довелось викупати ділянку, щоб завершити почату роботу. Адже попередній замовник втратив право на користування ділянкою».

forbes.net.ua
В планах забудовника звести весь комплекс будівель, що не входить в прибережну зону. Проте поволі паркани перших недобудов почали розширювати межі будівництва в сторону берега. Вперше це трапилось у вересні 2017 року. «Приблизно на два-три метри тимчасово пересунули ділянку паркану зі сторони набережної. Зроблено це для того, щоб на старому місці збудувати підпірні стіни стилобату — конструкції, яка на рівні першого поверху з’єднає два будинки».
1 лютого 2018 року, мешканці повідомили про нове переміщення паркану – тепер на його місці розташувались бетонні блоки.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті