Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
11 квітня відбулось засідання комісії Київради з питаннь екологічної політики, де обговорювали пропозицію щодо встановлення мораторію на обрізку дерев до ухвалення нового документу, який би регулював цей вид діяльності.
Мораторій міг бути встановлений на термін до двох років, з умовою припинення одразу після ухвалення чітких інструкцій, щодо правильного та безпечного обрізання дерев у місті. Також заборона не мала розповсюджуватись на дерева, які знаходяться у аварійному стані.
Ініціатива встановлення мораторію була спричинана скаргами громадських активістів на роботу комунальників, які шляхом обрізання знищують здорові дерева. Комісія Київради не підтримала цей проект рішення, а натомість створила робочу групу з питання обрізки дерев, яка має дослідити це явище та розробити інструкції.
Нагадаємо, протягом останніх двох років працівники комунального об’єднання «Київзеленбуд» обрізали в столиці близько 170 тисяч дерев. Теоретично така процедура мала б призвести до омолодження дерев, пишуть у прес-службі фракції «Самопоміч» у Київраді. Проте в багатьох випадках обрізка призводить до вирубки дерева в подальшому, адже зазвичай проходить із значними порушеннями, вважають автори проекту рішення про мораторій.
Наприклад, «омолодження» проводять в сезони, коли робити це категорично не можна. Або ж зрізають не тільки сухі, а всі гілки, залишаючи сам лише стовбур. В результаті дерево гине або одразу, або всихає впродовж року-двох. А ще кронування коштує столиці чималих грошей, витрачання яких проконтролювати неможливо.
Торік «Хмарочос» пояснював навіщо в Києві роблять масове кронування дерев.
Цього року КО «Зеленбуд» планує обрізати ще 35 тисяч дерев.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті