Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Вінниці відбувся містобудівний конкурс в форматі «Студій ідей» на реконструкцію проспекту Коцюбинського. Його організаторами є GIZ та Вінницька міська рада.
Після попереднього відбору, члени координаційного комітету визначили три команди, які взяли участь у конкурсі. Серед них:
- Львівське комунальне підприємство «Інститут просторового розвитку», м. Львів;
- Громадська організація «Урбан Куратори», м. Київ;
- Urban Consulting Group (ТОВ «Ю Сі Джи»), м. Івано-Франківськ.
Кожна команда отримала гонорар по 250 тисяч гривень від уряду Німеччини. Команда урбаністів із Івано-Франківська UCG презентувала проект реконструкції центрального проспекту Коцюбинського та розвитку району Замостя.
Презентовані ними концепції – поки що лише пропозиції, які, можливо, будуть втілені у майбутньому.
У своїй концепції урбаністи UCG пропонують:
- прокласти трамвайну лінію від Центрального мосту до Залізничного вокзалу;
- кардинально змінити організацію дорожнього руху на проспекті Коцюбинського;
- розвантажити проспект від громадського транспорту та парковки за рахунок використання прилеглих вулиць;
- реорганізувати великогабаритний громадський транспорт (організувати виділені смуги руху);
- перепланувати тротуари, організувати бокси для різних активностей (лаунж зони, комерція, дитячі простори тощо).
Інші учасники «Студії ідей» – команда львівського «Інституту просторового розвитку», яка запропонувала створити «зелений коридор» від Залізничного вокзалу і до Центрального мосту, пише місцеве видання 20 хвилин.
«Урбан куратори» з Києва розробили масштабну концепцію терміном на 30 років, яка змінює все Замостя. Їхня ідея полягає у створенні субцентрів – основних місць скупчення жителів.
Також у проекті у ролі волонтерів брала участь вінницька команда, яка пропонує створити «Зелену милю» – максимум зелених насаджень від Залізничного вокзалу до площі Героїв Чорнобиля.
Нагадаємо, в 2016 році Україна і Німеччина підписали Меморандум про наміри співпраці між містами по типу Лейпцизької хартії. Спільна робота розпочнеться з пілотних проектів у п’яти українських містах: Вінницяі Житомирі, Львові, Полтаві та Чернівцях.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті