Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

МОЗ закликають створити перший урядовий звіт про потребу українських пацієнтів у марихуані.

Фото: прес-служба Маршу Свободи

19 травня у Києві пройде Конопляний марш свободи, учасники якого вимагатимуть від уряду декриміналізувати споживачів марихуани та дозволити наукові дослідження канабіноїдів.

«МОЗ як профільне міністерство повинно створити перший урядовий звіт або доповідь про потребу українських пацієнтів у препаратах на основі канабісу. Таку роботу вперше в Україні доведеться зробити для того, щоб розуміти кількість людей, які потребують ефективного лікування і не мають його сьогодні через бюрократичні заборони і норми чинного законодавства», – цитує прес-аташе Маршу Свободи Тараса Ратушного Укрінформ.

Він також зазначив, що за Стратегією державної політики щодо наркотиків, Україна вже цього року має почати наукові дослідження канабіноїдів як анальгетиків та інших лікарських засобів. За даними Ратушного, Кабмін вже включив цей пункт в проект плану заходів, але цей план досі не затверджений.

У заяві організаторів маршу підкреслюється, що в Україні канабіноїди знаходяться у списку речовин, які не можуть бути використані в медицині та наукових дослідженнях. Чинні закони гарантують кримінальне переслідування і вченим, і лікарям, і пацієнтам, які спробують лікуватися канабісом.

«У розвинених країнах світу повним ходом йде реабілітація канабісу, бо там ніколи (на відміну від України) не припинялася наукова робота щодо вивчення лікувальних властивостей цієї рослини. Світова база медичних і біологічних публікацій PubMed містить більше 17 000 статей щодо терапевничної цінності канабіноїдів рослинного походження», – пишуть організатори.

Доступ до медичного канабісу врегульовано в 19 країнах світу, зокрема в США, Канаді, Ізраїлі та Польщі. Торік Конституційний суд Грузії легалізував куріння марихуани.

Нагадаємо, попередній Конопляний Марш Свободи пройшов 28 жовтня. 20 квітня 2018 року в Харкові відбулася перша наукова конференція з медичного канабісу, на якій виступили фахівці з Литовського університету, Університету Х’юстона та з Польщі.


Місце: Перед будівлею Кабінета міністрів України

Адреса: Київ, Інститутська, 7

Дата: 19 травня

Час: Збір о 12:00, початок о 13:00

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button