Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Сьомого червня представники Національних дружин погромили табір ромів у Голосіївському парку. Перед цим мешканці табору на території парку встигли піти звідти та вивезти частину своїх речей.

З місця нападу Нацдружини вели стрім у Facebook, який пізніше видалили з їхньої сторінки.

Фото: instagram.com/ndrugua

Погром у таборі самі Нацдружини назвали «толокою» і очищенням парку від «циганського бруду». У наступному пості вони повідомили, що під час «прибирання Голосіївського парку» врятували котика.

Фото: instagram.com/ndrugua

Такі листівки роздають Національні дружини

У поліції Києва повідомили, що вранці сьомого червня отримали виклик від ромів про те, що їм загрожує небезпека. Повідомляється, що поліцейські прибули на місце та допомогли мешканцям зібрати речі та поїхати додому. «Коли на місце приїхали близько 50 активістів, поліція не допустила будь-яких порушень і конфліктів», – повідомляє прес-служба Нацполіції.

У наступній заяві поліція повідомила, що «група осіб однієї з громадських організацій із сокирами та молотами» потрощила табір, перешкоджаючи працівникам парку та лісового господарства розчищати територію. За фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України – хуліганство.

«Поліція жорстко реагуватиме на порушення закону незалежно від того, членами яких організацій є порушники. Ніхто не має права здійснювати незаконні дії, ставити псевдоультиматуми чи заради піару проводити показові погроми щодо інших громадян», – йдеться у заяві.

Погрому в таборі передувала публікація у Facebook від Олександра Соколенка, у профайлі якого зазначено, що він працює у НПП «Голосіївський». Він написав, що роми захопили частину лісового кварталу, знищили ґрунтовий та рослинний покрив, засмітили територію та вирубують дерева. За його словами, шостого червня роми напали на працівників служби держохорони та активістів, і закидали їх камінням і цеглою та іншими предметами. Цей допис поширила велика кількість київських ЗМІ.

Водночас віце-президентка Ромського жіночого фонду «Чіріклі» Зола Кондур написала у Facebook-групі «Захист прав ромів України»: «Інформацію перевірили, такого співпрацівника парку не існує і нападу не було. Радше за все готується напад на це поселення».

Нагадаємо, що 22 квітня члени організації С14 спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. Погрому також передувала хвиля публікацій у ЗМІ, які переважно переказували пост журналіста Богдана Буткевича про те, що «кілька сотень представників цієї екзотичної народності» окупували Київ та займаються крадіжками.

Також 10 травня невідомі спалили ромський табір у Львівській області неподалік селища Рудне. 23 травня близько 15 чоловіків напали на табір ромів під Тернополем.

Уперше Національні дружини завили про себе у січні 2018 року, влаштувавши марш присяги на Майдані Незалежності під гаслом «Ми не боїмося застосувати Силу, аби встановити на вулицях Український Порядок». У коментарі ВВС Україна речник партії Національний корпус Роман Чернишов розповів, що юридично Нацдружини є окремою організацією, але належать до «азовського руху». Голова МВС Арсен Аваков заявляв, що не допустить діяльності парамілітарних утворень.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button