Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Компанія «Хенсфорд-Україна» погрожує звернутися до Високого суду Її Величності юстиції в Англії, якщо їй не компенсують витрати на будівництво і археологічні розкопки на Поштовій площі. Про це представник забудовника заявив під час засідання Київради 11 липня, передає КиевVласть.
Представник забудовника Валерій Олійник заявив, що на цей інвестиційний проект компанія витратила 150-190 млн грн. Із них шість мільйонів пішли на непередбачені археологічні роботи.
Видання зазначає, що раніше забудовник називав іншу суму – 500 млн грн.
Олійник заявив, що запропоноване рішення Київради про розірвання інвестдоговору «має ознаки рейдерського захоплення».
Він зазначив, що в разі звернення компанії «Хенсфорд-Україна», власником якої є британська Hansford Impex, до Високого суду Лондона, «Україна загалом і Київ зокрема матимуть блідий вигляд».
Водночас сам інвестор виступає проти оприлюднення інвестиційного договору з КМДА. У міській адміністрації також відмовляються показати документ, посилаючись на закладені в угоді вимоги конфіденційності.
Нагадаємо, компанія «Хенсфорд-Україна», створена за два місяці до проведення тендеру, планувала побудувати під Поштовою площею підземний ТРЦ. Але 2015 року під час будівельних робіт виявили археологічні артефакти.
Будівництво призупинили, і почалися археолонічні розкопки, в ході яких знайшли квартал середньовічного міста XI-XII століть, вулицю XVII-XVIII століть, поховання, монети різних епох, прикраси, посуд, кулі та стріли, княжі печатки тощо. Також було знайдено давніші археологічні шари, тому археологи припускають, що в разі продовження досліджень можна виявити домонгольські артефакти ІХ століття.
Активісти вимагають створити музей на місці виявлення знахідок і розірвати договір із забудовником. Забудовник пропонує таки побудувати ТРЦ, виділивши під музей частину приміщення на одному з поверхів.
25 червня Київрада ухвалила у першому читанні рішення про розірвання договору. 17 липня рада при КМДА схвалила присвоєння знахідкам на Поштовій статусу пам’ятки археології, історії і містобудування. Далі ці документи спрямують до Міністерства культури.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті