Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Цього тижня у Києві почали продавати крафтові веганські продукти виробництва «B-yourself», яке базується в Івано-Франківську.
Темпе, соєві та гречані йогурти та горіхово-соняховий сир можна придбати у магазинах «Класна Кава» на вулиці Сікорського, 4в біля метро «Берестейська» та на вулиці Чавдар, 3 біля метро «Осокорки». З кінця липня ці продукти також продаєються в київському онлайн-супермаркеті VeganSupermarket.
Зокрема, темпе – традиційний індонезійський ферментований продукт – є поки незвичним для українських споживачів. Його готують з соєвих бобів з додаванням грибкової культури Aspergillus oryzae. Завдяки ферментації темпе засвоюється легше, ніж, наприклад, тофу. Він має таку ж якість білків, як м’ясо, та містить високий рівень вітамінів В5, В6, В3 та В2.
Свіжий темпе має складний аромат, схожий на грибний, м’ясний або горіховий. Для розкриття смаку його найкраще протягом семи хвилин готувати на парі. Його можна також смажити на грилі – тоді смакуватиме як бекон. 500 г темпе кошують 160 грн. За інформацією «B-yourself», наразі вони єдині, хто готує темпе і реалізує його в Києві. Наразі готові страви з темпе, такі як темпе-роли, темпе-піца, салат з темпе, можна скуштувати лише у Харкові – ціим продуктом зацікавився сервіс доставки їжі «Никого не ем». Невдовзі такий сервіс відкиється у Кривому Розі.
Також «B-yourself» готують соєвий і рисово-кокосовий йогурт, який готується за рахунок ферментації культурами термофільного стрептокока та болгарської палички. Також є крафтовий веганський йогурт, із зеленої гречки та кокосового молока, яке, у свою чергу, теж готують самі з м’якоті кокосу і фільтрованої води. Йогуртові культури – від італійського виробника, вирощені на рослинному середовищі. Десертні варіанти йогуртів підсолоджують березовим цукром або фініками.
Сир роблять з насіння соняшника, ліщини, насіння конопель і кеш’ю шляхом ферментаціїї сирними культурами бактерій. Виробники стверджують, що за належних умов термін зберігання майже безкінечний. З часом сир продовжує дозівати і набуває більш сирного смаку. 200 г сиру коштують 135 грн.
На своєму сайті і Facebook-сторінці власники бізнесу також діляться інструкціями, за якими можна приготувати всі ці продукти самостійно, а також рецептами веганських страв. Зокрема, якщо збити соєвий йогурт зі шпинатом, петрушкою, кропом, лецитином, спіруліною, харчовими дріжджами і додати дрібку чорної солі, то таке смузі смакуватиме як зелений борщ.
«B-yourself» – проект Андрія та Євгенії Ранок з Івано-Франківська. Усі рецепти, крім темпе, вони розробили самі. Вони стверджують, що виробляють свою продукцію з використанням органічної сировини, «котра рятує невеличкий клаптик землі, повітря, підземних вод та бджіл від пестицидів та іншої отрути».
«Завжди в розмові між собою, говорили про те, що добре було б зайти в магазин і купити смачного рослинного йогурту, справжнього ферментованого рослинного сиру (а не імітації сиру з суміші крохмалів та білків), темпе та інших продуктів, що підходили б усім людям, незалежно від дієтичних обмежень», – розповіли «Хмарочосу» засновники проекту про виникнення ідеї веганського виробництва.
Нагадаємо, у ці вихідні Ulichnaya Eda святкуватиме свою п’яту річницю на арт-заводі «Платформа». А четвертого серпня у подвір’ї «Київпроекту» біля метро «Театральна» відбудеться відкриття «Хрещатик Фуд-Феста».
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті