Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

4 вересня комітет ВР з питань інформатизації та зв’язку розгляне законопроект № 6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері», пише Заборона.

Перша заступниця голови комітет питань свободи та інформаційної політики Ольга Червакова вважає, що законопроект хочуть провести через комітет ВР з питань інформатизації та зв’язку, щоби нардепи не могли висловити протест щодо позасудового блокування сайтів.

Документ пропонує дозволити представникам силових структур блокування сайтів без рішення суду.

В законопроекті зокрема передбачено:

  • визначення поняття «технологічний тероризм» як злочини, що спрямовані «на порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту»;
  • забезпечення блокування доступу до інформаційного ресурсу з використанням технічних засобів, що встановлюються операторами, провайдерами телекомунікацій;
  • введення тимчасового блокування сайтів до 2 діб;
  • створення  Єдиного реєстру виконання судових рішень і застосування санкцій у сфері телекомунікацій;
  • накладення штрафів на операторів та провайдерів телекомунікацій за невиконання блокування сайтів.

Авторами проекту є Іван Винник, Дмитро Тимчук і Тетяна Чорновол.

Законопроект № 6688 вже намагалися включити в порядок денний Верховної Ради ще в липні 2018, але тоді не вистачило депутатських голосів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button