Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Незавершена частина муралу, ймовірно, авторства Аполло Тореса з Бразилії. Фото: Nadiika Pototska/Facebook

Державне підприємство «Центр захисту інформаційного простору України» замовило настінний розпис на платформі станції метро «Осокорки» за 3,65 мільйони гривень. Це зрозуміло з тендерної документації в системі держзакупівель ProZorro.

Підприємство, підпорядковане Міністерству інформаційної політики, уклало договір з ФОП Денисом Смачелюком 17 вересня. Мурал визначено, як соціальну рекламу на тему «зміцнення національної єдності».

Станція «Осокорки» до початку проекту. Фото: Wikipedia

349 тисяч гривень спрямовано на створення ескіза мурала, 3,12 мільйонів гривень – на створення розпису площею понад 2700 квадратних метрів, і ще 183 тисяч гривень на сплату єдиного податку. Згідно з договором, розпис мають завершити до 14 грудня.

Куратором проекту є Гео Лерос, ініціатор численних муралів у Києві та встановлення нових лавок у парку Шевченка. Станцію метро під його керівництвом розмальовують художники з різних країн світу.

Незавершена частина муралу, ймовірно, авторства Аполло Тореса з Бразилії. Фото: Nadiika Pototska/Facebook

Днями соцмережі почали обговорювати частину розпису на «Осокорках», де поверх пейзажу зображено рожеві дитячі малюнки. Деякі пасажири метро прийняли задум художника – Мет’ю Дона із Бельгії – за вандалізм.

Частина мурала авторства Мет’ю Дона із Бельгії. Фото: Nadiika Pototska/Facebook

За словами Гео Лероса, у муралі відтворено фотографію подвір’я в Авдіївці, що на межі бойових зіткнень. Дитячий малюнок зверху належить дитині, яка вимушена була поїхати звідти.

Частина мурала авторства Мет’ю Дона із Бельгії. Фото: Nadiika Pototska/Facebook

Читайте також: Нетримання межі: чому київські стінописи не є муралізмом, стріт-артом чи графіті

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button