Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Дрон, за допомогою якого поліція розшукує тих, хто палить листя. Фото: Андрій Максюта

Поліція проводить в містах України рейди з виявлення тих, хто спалює листя. Порушників виявляють за допомогою дронів і виписують адміністративні протоколи, повідомляє ТСН.

Натомість екоблогерка Маріанна Бойко розповідає, що збирає опале листя, присипає його землею і компостує, перетворюючи на природне добриво.

Спалювання опалого листя та залишків рослин є порушенням цілої низки законів. Стаття 152 Адміністративного кодексу передбачає штраф до 1360 грн для громадян і до 1700 грн для підприємців і посадовців.

Пошуки спалювачів опалого листя у Кропивницькому. Фото: Андрій Максюта

Із листям згорають зимуючі корисні комахи, насіння і коріння рослин, руйнується і збіднюється ґрунт, у два-чотири рази зростає промерзання ґрунту.

Це також небезпечно для здоров’я. Разом із димом вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, який викликає ракові захворювання.

Читайте також: Що робити з листям восени: спалювати, вивозити чи залишати під деревами?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button