Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 23426 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Базиліка Саграда Фамілія – Храм Святого Сімейства, Барселона, Каталонія. Фото: Pixabay

18 жовтня представники базиліки Саграда Фамілія в Барселоні, спроектованої Антоніо Гауді, отримали дозвіл на будівництво – через 130 років після початку будівельних робіт, повідомляє прес-служба міської ради.

Угода передбачає виплату 36 млн євро протягом десяти років з боку базиліки Саграда Фамілія як юридичної особи. Ці кошти підуть на поліпшення доступу до пам’ятки наземним громадським транспортом, ремонт найближчих станцій метро, а також на утримання, прибирання й безпеку прилеглих вулиць.

Також Саграда Фамілія зобов’язується не збільшувати кількість туристів, яких допускають всередину базиліки, до завершення будівництва.

Будівництво Храму Святого Сімейства, або Саграда Фамілія, почалося 1882 року. Ексцентричну будівлю спроектував каталанський архітектор Антоніо Гауді. На той час будівельний майданчик було розташовано на околицях Барселони. Сам Гауді помер 1926 року й похований у склепі на території базиліки.

Будівництво Саграда Фамілія досі триває. Воно ведеться на приватні пожертви. Базиліку планують завершити до 2026 року. Попри те, що храм недобудований, ЮНЕСКО визнало його світовою спадщиною. В 2010 році його освятив Папа Римський. Щороку пам’ятка приваблює 20 мільйонів туристів з усього світу. Лише продаж квитків всередину будівлі приносить 4,5 млн євро.

Внітрішні склепіння Сагради Фамілії. Фото: Unsplash

Нагадаємо, місцеві жителі виступають проти масового туризму в Барселоні.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button