У Варшаві встановили нові автоматичні лічильники велосипедистів. Як вони працюють?
Лічильники також виконують функцію дороговказів й інформують про температуру повітря.
Лічильники також виконують функцію дороговказів й інформують про температуру повітря.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У столиці Польщі на вулиці Швєнтокшиській і Банаха 24 жовтня встановили нові автоматичні велосипедні лічильники, повідомляє уповноважений мера Варшави з питань велоінфраструктури.
Лічильники мають з обох боків дисплеї, які показують кількість велосипедів, що проїхали велодоріжкою. Дані надходять із датчиків, розміщених на поверхні доріжки.
Лічильники також виконують функцію дороговказів й інформують про дату, час і температуру повітря. Також на них написано: «Дякуємо, що обрали велосипед!». Відео, як працює лічильник, можна подитивитися за посиланням.
Перші автоматичні лічильники з’явилися у Варшаві в 2014 році. Наразі вони встановлені вже у 22 місцях. Дані з кожного велолічильника можна подивитися на сайті.
Дані з автоматичних лічильників дозволяють точно визначити, як впливає на інтенсивність велосипедного руху час доби, температура повітря, погода, сезонність тощо.
Крім цього, проводять сезонні вимірювання кількості велосипедів вручну, в близько 50 точок міста. Крім кількості, волонтери також фіксують стать, екіпірування та одяг велосипедистів, тип велосипеда (гірський, міський тощо) та чи їдуть вони велодоріжкою, тротуаром або проїжджою частиною.
Дані вимірювань свідчать, що кількість велосипедистів у Варшаві постійно зростає. Так, у 2017 році за допомогою ручних вимірів зареєстрували понад 93 тисячі велосипедистів (підрахунки робили протягом кількох годин вранці і ввечері вісім днів).
У Києві подібні вимірювання проводять в ручному режимі двічі на рік волонтери Асоціації велосипедистів Києва. Днями було опубліковано результати осіннього підрахунку, які свідчать, що за рік кількість велосипедистів на вулицях Києва зросла більш ніж на 40%. Натомість інфраструктура лишилася на попередньому рівні.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті