Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: pins.io.ua

Критик та історик моди Зоя Звиняцьківська зареєструвала електронну петицію з вимогою припинити необґрунтовану обрізку дерев у Києві.

У петиції стверджується, що діяльність КО «Київзеленбуд» призвела до істотного зменшення кількості зелених насаджень у місті. Причина – в непрофесійному обрізанні дерев.

Авторка петиції нарікає, що так зване формувальне, санітарне й омолоджувальне кронування роблять люди, які не є фахівцями. Вони працюють за незрозумілими критерями, без дотримання норм. Зокрема, обрізають понад 50% об’єму крони, в неналежну пору року, і чинять так з видами дерев, які не переносять таке кронування. Обрізані в неправильний спосіб дерева гинуть за один-три роки, стверджує Звиняцьківська.

Фото: Юліана Паранько

Вона пропонує встановити мораторій на формувальне, санітарне та омолоджувальне обрізання дерев у Києві протягом двох років. Дія мораторію не поширюватиметься на аварійні рослини.

На час дії мораторію авторка вимагає створити робочу групу, до якої мають увійти незалежні дендрологи і представники громадськості. Сформована команда має напрацювати принципи та стратегію відновлення зелених насаджень, а також розробити правила, які унеможливлять такі зловживання, як проведення непотрібних робіт.

Також Звиняцьківська пропонує створити таку систему оплати роботи співпрацівників «Київзеленбуду», щоб було вигідніше зберігати та лікувати доросле дерево, аніж знищити, аби потім посадити нове.

Нагадаємо, у навесні окремі депутати намагалися запровадити такий мораторій, але Київрада не підтримала проект.

Читайте також: Різати по-живому: навіщо в Києві роблять масове кронування дерев

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button