Житній ринок планують закрити на реконструкцію. Вона триватиме два роки
Адміністрація ринку обіцяє зберегти «самобутній стиль радянського ультрамодернізму» та панно на фасаді.
Адміністрація ринку обіцяє зберегти «самобутній стиль радянського ультрамодернізму» та панно на фасаді.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Реконструкцію Житнього ринку на Подолі планують почати в 2020 році й завершити до 2022-го, повідомив The Village Україна генеральний директор ринку Вадим Фіоктістов.
За словами гендиректора, проект реконструкції не передбачає зміни архітектурних форм. Також в адміністрації обіцяють зберегти карбування на фасаді Житнього ринку.
«Усі чеканки, розміщені на фасадах ринку, плануємо зберегти, відреставрувати і повернути. На наш погляд, вони вписуються в архітектурний ансамбль на Подолі», – повідомив гендиректор.
Дах Житнього ринку складається з двох частин. Зсередини приміщення можна побачити внутрішню конструкцію – противагу з натягнутими вантовими тросами, між якими залиті бетонні блоки. Над нею є покрівля, яка повторює геометрію і форму противаги і виконує функцію даху.
Під час реконструкції планують провести експертизу стану вантових канатів, для цього потрібно зняти дах. Основна проблема – відсутність даних щодо стану вантових тросів.
«Унікальну вантову конструкцію ринку не можна змінювати, оскільки будь-які втручання у конструкцію призведуть до повного її руйнування. Після реконструкції ринок збереже основне призначення і самобутній стиль радянського ультрамодернізму», – запевняє Фіоктістов.
Він зазначив, що в будівлі не проводили комплексного ремонту з 1980 року. Під час реконструкції ринок не працюватиме через небезпечність робіт.
Поки не вирішено питання фінансування. Київрада може вирішити профінансувати реконструкцію з бюджету міста, і будівля залишиться у повній господарській власності, або оголосять інвестиційний конкурс у разі високої вартості робіт.
Харків’янин Вадим Фіоктістов обійняв посаду гендиректора Житнього ринку за результатами конкурсу в травні цього року.
Влітку 2017 року Житній ринок опинився у центрі громадської уваги. З другого і третього поверхів будівлі демонтували кіоски та торговельні ряди, а в КМДА заявили, що ринок частково відремонтують, а згодом – повністю реконструюють.
Читайте також: Що відбувається з Житнім ринком і як його планують реконструювати
При цьому в КМДА заявили, що в планах – зняти радянські панно. Небайдужі кияни провели акцію на захист фасадів Житнього ринку.
У грудні КМДА повідомила про виділення 35 млн грн на реконструкцію, утім у бюджеті на 2018 рік закладено 2 млн грн.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті