Дизайнер розробив екологічний одяг і аксесуари з риб’ячої луски замість шкіри
Матеріал виготовляють з луски апараїми – однієї з найбільших прісноводних риб, яка сягає чотирьох метрів завдовжки.
Матеріал виготовляють з луски апараїми – однієї з найбільших прісноводних риб, яка сягає чотирьох метрів завдовжки.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Бразильський дизайнер Оскар Мецават створив екологічний замінник шкіряного одягу та аксесуарів. Він пропонує використовувати луску гігантської риби апараїма, що живе у водоймах басейну Амазонки, повідомляє Dezeen.
Шкіряне виробництво завдає значної шкоди довкіллю, зокрема тваринництво є однією з головних причин зникнення тропічних лісів Амазонки.
Натомість місцеві жителі півночі Бразилії століттями вживають апараїму в їжу, викидаючи луску. Це одна з найбільших прісноводних риб, трапляються екземпляри понад чотири метрів завдовжки і вагою понад 200 кілограмів.
Дизайнер стверджує, що луска апараїми не лише етичніший та екологічніший матеріал, але й більш еластичний, тонкий та м’який у порівнянні з шкірою тварин.
Він заснував бренд Osklen. Риб’ячу луску для виробництва купляють виключно у місцевих рибалок. Стежать за тим, аби виловлена риба сягала щонайменше півтора метри завдовжки. З обробленого матеріалу шиють взуття, одяг, гаманці та сумки. У виробництві також задіяні виключно місцеві майстри.
Нагадаємо, італійська дизайнерка створила упаковку з бактерій, рештків органіки й дріжджів, а дизайнерка з Відня розробила метод харчування лишайником на випадок апокаліпсису.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті