Вчений заявив про народження в Китаї перших генетично модифікованих дітей
Вчений модифікував ген, який відповідає за зараження ВІЛ.
Вчений модифікував ген, який відповідає за зараження ВІЛ.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вчений Хе Цзянькуй із Шенчженя заявив про народження в Китаї перших у світі генетично модифікованих немовлят, повідомляє The Associated Press.
Хе стверджує, що вніс зміни в ДНК ембріонів для семи пар, в яких чоловіки були ВІЛ-позитивними, а жінки мали ВІЛ-негативний статус.
За словами вченого, його метою було посилення природного спротиву до ВІЛ. Він наголошує, що поширення ВІЛ у Китаї є вкрай нагальною проблемою. Саме тому вирішив нейтралізувати ген CCR5, який формує протеїн, котрий слугує «воротами» для вірусу.
Запліднені яйцеклітини вилучали для генної модифікації в лабораторії. Редагування генів відбувалося, коли ембріонам було три-п’ять днів. Після цього парам пропонували імплантувати модифіковані або немодифіковані ембріони на вибір.
У листопаді народилися перші діти – дівчата-близнюки. Батьки висловили бажання не оприлюднювати ані їхні мені, ані інформацію, де вони мешкають. Хе запевняє, що дослідження не виявили жодних порушень інших частин геномів двійні.
Хе навчався в Університеті Райса в Г’юстоні та Стенфордському університеті, а потім повернувся працювати в КНР. Він проводив генні досліди на мишах, мавпах та людських ембріонах.
Поки що звіт про генну модифікацію ембріонів та народження двійні не опубліковано в жодному науковому журналі.
Деякі вчені, які ознайомилися з наданими Хе матеріалами, висловили сумнів у тому, що китайському досліднику взагалі вдалося модифікувати геном. Зокрема, вони звернули увагу, що в однієї з близнючок було змінено лише одну копію гена – тобто вона все ще може заразитися ВІЛ. Водночас наслідки від втручання можуть бути непередбачуваними, адже люди без функціонального гена CCR5 вразливіші до інших інфекцій, таких як лихоманка Західного Ніла, а також мають більший ризик померти від грипу.
Вчені почали роботу над новими методами генної інженерії, що ґрунтуються на застосуванні систем CRISPR-Cas, у 2012-2013 роках. Ці методи дозволяють цілеспрямовано редагувати геном людини, наприклад, для попередження розвитку генетичних хвороб.
Методи генної інженерії в лікуванні дорослих людей відрізняються від модифікації сперматозоїдів, яйцеклітин та ембріонів тим, що в останньому випадку генетичні зміни можуть успадковуватися.
Читайте також: Компанія з Сан-Франциско вирощує у біореакторах справжнє м’ясо з курячого пір’я
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті