Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Міністерство оборони України

276 народних депутатів проголосували за введення воєнного стану з врахуванням правок Президента, які були зачитані під стенограму.

Закон України «Про правовий режим воєнного стану» передбачає трудову повинність, комендантську годину, перевірку документів громадян та огляд їхніх речей, контроль за діяльністю ЗМІ тощо.

В указі, який було оприлюднено на сайті президента вдень, йшлося про введення воєнного стану на 60 днів. Згодом Петро Порошенко запропонував інший термін – на 30 днів, з 9:00 28 листопада – для того, аби воєнний стан не накладався на початок виборчої кампанії, і президентські вибори гарантовано відбулися 31 березня. Введення воєнного стану стосується виключно областей, розташованх вздовж російського кордону, території Придністров’я та акваторії Чорного моря.

Закон України «Про правовий режим воєнного стану» передбачає трудову повинність, комендантську годину, перевірку документів громадян та огляд їхніх речей, контроль за діяльністю ЗМІ, право держави примусово відчужувати приватне майно, заборону виборів в органи влади, а також заборону проведення акцій та масових зібрань.

У разі запровадження військового стану може діяти лише частина з цих обмежень.

Тим часом відбулося екстрене засідання Ради Безпеки ООН. Представники країн-членів не підтримали порядок денний, який пропонувала Росія: Москва вимагала розглянути інцидент в Азовському морі та Керченській протоці як провокації з боку України, повідомляє Громадське.

Що таке «екстрена валіза» і як її зібрати?

Нагадаємо, 25 листопада російські кораблі обстріляли та захопили три українські судна, що прямували з Одеси до Маріуполя.

Мінооборони України повідомило, що шестеро українських військових дістали поранення, зокрема двоє – серйозні. Загалом на захоплених кораблях перебувало 23 українські моряки, яких затримано російськими спецпризначенцями і доправлено до Керчі.

Росія наполягає, що українські кораблі вторглися у російські територіальні води.

За договором про співпрацю РФ і України у користуванні Азовським морем і Керченскою протокою, ратифікованим 22 квітня 2004 року, військові судна під прапором України мають свободу судоплавання.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button