Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 277 днів. За цей час ми опублікували 23484 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Скульптура на площі Польовій у Житомирі. Фото: monumentalart.in.ua

Команда на чолі з автором книги «Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics», фотографом Євгеном Нікіфоровим запустила дослідницький онлайн-проект «Монументальні пам’ятки пізнього модернізму Житомира й Житомирської області».

На сайті проекту є інтерактивна мапа та фотоархів вітражів, скульптур і архітектурних об’єктів Житомирщини 1960-1980-х років. Зокрема, тут зібрані фото декоративного оздоблення автопавільйонів, їдалень і холів на промислових виробництвах.

Вестибюль спального корпусу санаторію «Дениші», 1983 рік, село Дениші. Фото: monumentalart.in.ua

Автори проекту прагнуть повернути до сучасного мистецького дискурсу важливі твори минулого, а також заохотити громадськість до критичного переосмислення історії українського мистецтва.

Decommunized та ще п’ять книг про міста й урбанізм, які варто прочитати у 2017 році

Твори монументалізму нерідко знищуються в процесі декомунізації, розпочатому в 2015 році. Розуміння радянської спадщини ускладнюється насамперед відсутністю відповідних досліджень, які б могли б виокремити художньо цінні твори серед пропагандистських, зазначають автори.

Завод Коростенський фарфор. Фото: monumentalart.in.ua

Автори досліджували фотофонди, архіви, особові справи митців, протоколи засідань художніх спілок і рад, робили інтерв’ю із художниками або їхніми близькими.

Торік Facebook-спільнота #Savekyivmodernism опублікувала мапу архітектури модернізму Києва, починаючи з 1960-х років.

Дивіться також: Мапа пам’яток модернізму й бруталізму Скоп’є

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button