З’явилася мапа пам’яток модернізму Житомирщини
У фотоархіві зібрано фото вітражів, скульптур і архітектурних об’єктів 1960-1980-х років.
У фотоархіві зібрано фото вітражів, скульптур і архітектурних об’єктів 1960-1980-х років.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Скульптура на площі Польовій у Житомирі. Фото: monumentalart.in.ua
Команда на чолі з автором книги «Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics», фотографом Євгеном Нікіфоровим запустила дослідницький онлайн-проект «Монументальні пам’ятки пізнього модернізму Житомира й Житомирської області».
На сайті проекту є інтерактивна мапа та фотоархів вітражів, скульптур і архітектурних об’єктів Житомирщини 1960-1980-х років. Зокрема, тут зібрані фото декоративного оздоблення автопавільйонів, їдалень і холів на промислових виробництвах.
Вестибюль спального корпусу санаторію «Дениші», 1983 рік, село Дениші. Фото: monumentalart.in.ua
Автори проекту прагнуть повернути до сучасного мистецького дискурсу важливі твори минулого, а також заохотити громадськість до критичного переосмислення історії українського мистецтва.
Decommunized та ще п’ять книг про міста й урбанізм, які варто прочитати у 2017 році
Твори монументалізму нерідко знищуються в процесі декомунізації, розпочатому в 2015 році. Розуміння радянської спадщини ускладнюється насамперед відсутністю відповідних досліджень, які б могли б виокремити художньо цінні твори серед пропагандистських, зазначають автори.
Завод Коростенський фарфор. Фото: monumentalart.in.ua
Автори досліджували фотофонди, архіви, особові справи митців, протоколи засідань художніх спілок і рад, робили інтерв’ю із художниками або їхніми близькими.
Торік Facebook-спільнота #Savekyivmodernism опублікувала мапу архітектури модернізму Києва, починаючи з 1960-х років.
Дивіться також: Мапа пам’яток модернізму й бруталізму Скоп’є
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті