ЮНЕСКО визнала ямайське реґі культурною спадщиною людства
В ЮНЕСКО зазначають, що внесок реґі у світову культуру стосується тем несправедливості, опору, любові та людяності.
В ЮНЕСКО зазначають, що внесок реґі у світову культуру стосується тем несправедливості, опору, любові та людяності.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
ЮНЕСКО додала ямайське реґі у список нематеріальної культурної спадщини людства.
Включення музики реґі до списку ініціювала міністр культури Ямайки Олівія Гранж.
Жанр реґі сформувався на Ямайці в 1960-х на базі джазу, ритм-енд-блюзу та африканських мотивів і отримав найбільшу популярність завдяки Бобу Марлі, Лі Скретч Перрі та Кінгу Таббі. Для музики характерний помірний, розслаблений ритм та ритмічні гітарні скакатто. У текстах зустрічаються теми опору расовій несправедливості, повернення до власного коріння, а також релігійні теми, переважно растафаріанські.
В ЮНЕСКО зазначають, що внесок реґі у світову культуру стосується тем несправедливості, опору, любові та людяності, а головна функція цієї музики – бути засобом соціального висловлювання й катарсису.
У списку шедеврів усної та нематеріальної культурної спадщини людства – понад 400 об’єктів, зокрема петриківський розпис та козацькі пісні Дніпропетровської області. Найбільше об’єктів походять із Китаю та Японії.
Нагадаємо, архітектори пропонують внести Хрещатик до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті