Київські журналістки три доби просиділи в аеропорту на Кіпрі після того, як їм відмовили у відвідуванні країни
Міграційна служба Кіпру відмовила туристкам у в'їзді через відсутність готівки.
Міграційна служба Кіпру відмовила туристкам у в'їзді через відсутність готівки.
Камера для затриманих в аеропорту Ларнаки. Фото: instagram.com/julia_dychuk
Київські журналістки Юлія Дичук та Поліна Фоменкова змушені були три доби пробути в камері для затриманих в аеропорту Ларнака (Кіпр) в очікуванні зворотного рейсу після того, як на паспортному контролі їм відмовили у в’їзді в країну.
Юлія пише, що вирішила обрати для відпустки Кіпр, оскільки туди з Києва є зручне авіасполучення компанії WizzAir. Разом із подругою вона склала маршрут Ларнака – Лімассол – Пафос – Айя-Напа – Ларнака та забронювала готелі в усіх пунктах.
Першого грудня Юлія вилетіла з київського аеропорту «Жуляни», а Поліна – з Кутаїсі. Юлія прибула до Ларнаки першою, але на паспортному контролі її відмовилися пускати. За її словами, запитували, чому заброньовано так багато готелей і де готівка. Журналістка мала з собою лише банківську картку та дріб’язок на автобус.
З іншою українкою, її відвели до «кімнати допитів», а потім – до так званого центру для затриманих. Коли прилетіла Поліна, вона так само опинилася у камері.
Журналісткам повідомили, що їх відправлять до Києва найближчим рейсом – у вівторок четвертого грудня, тобто за три доби.
«Ми проводимо у камері третю добу з іще трьома дівчатами, двоє з яких прилетіли до батьків і робили це не вперше… Україна, Росія, Молдова. У всіх офіційна причина – відсутність готівки», – розповіла Юлія.
За її словами, у камері для затриманих є доступ до інтернету, воду приносять по дзвінку, годують салатами та піцою, вікон немає, на вулицю не випускають.
З 2017 року українці можуть подорожувати до Кіпру без віз за наявності біометричного паспорта. Водночас МЗС України застерігає щодо частих випадків відмов українцям у в’їзді до Кіпру.
Причинами відмови можуть бути відсутність проплаченого готелю, проплаченого зворотного авіаквитка, суми з розрахунку не менш як 50 євро на день. Якщо серед заброньованих вами готелей є такий, що розташовано на території «Північного Кіпру» (яку ООН вважає територією, окупованою Туреччиною), то у в’їзді буде однозначно відмовлено. Також вам відмовлять, якщо ви працювали «у розважальних закладах Туреччини».
МЗС наголошує, що посольство України на Кіпрі не може вплинути на рішення міграційної служби та запобігти депортації. Це рішення можна оскаржити лише в судовому порядку.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті