Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Безкоштовний будинок у місті Сісо, префектура Хіоґо. Фото: inakanoseikatsu.com

Японія запустила програму, покликану зберегти від руйнування покинуті будинки, яких станом на 2013 рік нараховувалося у країні 8 мільйонів. У базах такої нерухомості житло продається за символічними цінами або просто за нуль ієн, повідомляє Insider.

Спорожнілі будинки в Японії називають «акія». На сайтах продають житло в пристойному стані, переважно у сільській місцевості. Рідко вартість будинку сягає більше за 500 тисяч ієн (близько 125 тисяч гривень), а велика частина віддається безкоштовно.

Наприклад, безкоштовно віддають старовинний двоповерховий дім епохи Мейдзі, зведений у 1885 році. Він розташований біля узбережжя Японського моря, в місті Хакуй у префектурі Ісікава. Проте доведеться сплатити низку податків, таких як податок на подарунок. Утім, власник запевняє, що розмір податків залежить від ринкової вартості будинка, а він надто старий, аби це склало значну суму.

Безкоштовний будинок в місті Хакуй, префектура Ісікава. Фото: inakanoseikatsu.com

Щороку кількість порожнього житла в Японії зростає. За прогнозами, до 2033 року таких будинків буде понад 20 мільйонів. Це третина усієї нерухомості в країні.

Серед причин цього феномену – старіння населення. Літні люди нерідко кидають свої домівки і переселяються до пансіонатів, а молодих надто мало, аби оселитися в звільненому житлі.

Ще один фактор – поширені в японській культурі забобони. Люди не хочуть селитися у приміщенні, де сталося лихо, наприклад, самогубство, або хтось помер на самоті.

У деяких випадках програма уряду Японії передбачає субсидії тим, хто вирішить оселитися у будинку-акія та розпочати ремонт.

Інтер’єр одного з будинків за нуль ієн. Фото: inakanoseikatsu.com

Нагадаємо, місто Талса в американському штаті Оклахома пропонує безкоштовне житло та місце у коворкінгу на рік, а ще 10 тисяч доларів тим, хто згодиться переїхати.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button