Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 276 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Даунтаун Талси. Фото: Wikipedia

Місцевий фонд пропонує безкоштовне житло та місце у коворкінгу на рік та 10 тисяч доларів тим, хто згодиться переїхати до Талси – другого за розміром міста в американському штаті Оклахома, повідомляє CityLab.

За умовами програми Tulsa Remote, апліканти повинні бути старшими за 18 років, не місцевими (не з округу Талса), мати дозвіл на роботу в США та мати можливість переїхати до Талси протягом півроку. Вони зобов’язуються залишитися в місті на рік та працювати з Талси віддалено.

Натомість їм покривають витрати на оренду житла в центрі міста, виплачують 10 тисяч доларів готівкою та надають робоче місце в коворкінгу.

Працівник має змогу добре заробляти у будь-якій компанії та водночас жити у дешевому місті. А місто у такий спосіб компенсує відтік мізків, старіння населення та демографічний колапс. Проте усі 10 тисяч доларів можна отримати лише проживши у Талсі рік до кінця.

Подібні заходи запроваджують і в інших регіонах США. Наприклад, коли в місті Ньютон, штат Айова, закрилася фабрика, звідти масово почали виїжджати мешканці. У 2014 році місто почало видавати новим поселенцям по 10 тисяч доларів та «вітальний комплект» загальною вартістю 3 тисячі – в нього, зокрема, входила газонокосарка.

Читайте також: Чому в США відбувається «Ренесанс міст» та чого тут можуть навчитись українські мери?

Так само півроку тому у штаті Вермонт запровадили значні податкові пільги для дистанційних працівників, які оселяться у штаті на два роки. Минулого місяця у штаті Мен почали звільняти від кредитних зобов’язань випускників університетів, які вирішили залишитися жити і працювати у цьому штаті.

Дивіться інфографіку: Як розширилися міста світу за 25 років

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button