Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/batareiky

Ініціатива «Батарейки, здавайтеся!» вирішила закрити волонтерську мережу зі збору використаних батарейок через високу вартість їхньої переробки.

«Рух зі збору батарейок в Україні розпочався в 2013 році з хибної заяви заводу “Аргентум” у Львові про те, що переробка батарейок безкоштовна», – йдеться у заяві прес-служби.

За цей час в Україні відкрились тисячі волонтерських пунктів прийому батарейок, а на складах накопичено понад 200 тонн батарейок. Проте жодна з батарейок поки не потрапила на переробку.

Відтепер ініціатива переходить на іншу модель, яка зможе забезпечити оплату переробки. Збирати відпрацьовані батарейки будуть лише у тих торгових мережах і компаніях, які покриватимуть витрати на утилізацію.

Пілотні проекти стартуватимуть в 2019 році в мережах «Епіцентр» та Watsons. Ці компанії оплачуватимуть переробку батарейок на двох заводах – Redux у Німеччині та Recupyl у Польщі.

Утім, як зазначається у заяві руху, ресурсів цих мереж вистачить на переробку лише 2% батарейок в Україні. Поки що компанії можуть долучитися до сервісу Коробочка – замовити одну або декілька коробок для збору батарейок та оплатити їхню переробку.

Активісти також сподіваються на прийняття закону, який зобов’яже виробників та імпортерів батарейок платити за переробку.

Читайте також: Ні, кульочок не потрібен: як я почала життя без поліетиленових пакетів

Нагадаємо, рух «Україна без сміття» запускає утилізацію проблемного пластику за європейськими цінами. Безпечне спалювання коштуватиме 20-50 гривень за пакет.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button