Рух «Батарейки, здавайтеся!» закриває волонтерську мережу
Батарейки відтепер збиратимуть лише на базі торгових мереж, які оплачуватимуть переробку на заводах у Європі.
Батарейки відтепер збиратимуть лише на базі торгових мереж, які оплачуватимуть переробку на заводах у Європі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ініціатива «Батарейки, здавайтеся!» вирішила закрити волонтерську мережу зі збору використаних батарейок через високу вартість їхньої переробки.
«Рух зі збору батарейок в Україні розпочався в 2013 році з хибної заяви заводу “Аргентум” у Львові про те, що переробка батарейок безкоштовна», – йдеться у заяві прес-служби.
За цей час в Україні відкрились тисячі волонтерських пунктів прийому батарейок, а на складах накопичено понад 200 тонн батарейок. Проте жодна з батарейок поки не потрапила на переробку.
Відтепер ініціатива переходить на іншу модель, яка зможе забезпечити оплату переробки. Збирати відпрацьовані батарейки будуть лише у тих торгових мережах і компаніях, які покриватимуть витрати на утилізацію.
Пілотні проекти стартуватимуть в 2019 році в мережах «Епіцентр» та Watsons. Ці компанії оплачуватимуть переробку батарейок на двох заводах – Redux у Німеччині та Recupyl у Польщі.
Утім, як зазначається у заяві руху, ресурсів цих мереж вистачить на переробку лише 2% батарейок в Україні. Поки що компанії можуть долучитися до сервісу Коробочка – замовити одну або декілька коробок для збору батарейок та оплатити їхню переробку.
Активісти також сподіваються на прийняття закону, який зобов’яже виробників та імпортерів батарейок платити за переробку.
Читайте також: Ні, кульочок не потрібен: як я почала життя без поліетиленових пакетів
Нагадаємо, рух «Україна без сміття» запускає утилізацію проблемного пластику за європейськими цінами. Безпечне спалювання коштуватиме 20-50 гривень за пакет.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті