На вулиці Антоновича відкривається арт-центр M17 з оновленим фасадом
Будівлю оздобили перфорованими панелями з цинкованої сталі.
Будівлю оздобили перфорованими панелями з цинкованої сталі.
Фото: Анна Лисун
15 грудня після редизайну відкривається Центр сучасного мистецтва M17 на вулиці Антоновича. Редизайн фасаду, приміщень і логотипу розробило бюро Dmytro Aranchii Architects. Скульптуру, розташовану біля входу, створив Степан Рябченко. Вона називається «Явлення».
Презентація оновленої будівлі відбудеться одночасно з відкриттям виставки «Авангард: у пошуках четвертого виміру».
Фото: Анна Лисун
Як розповів «Хмарочосу» Дмитро Аранчій, архітектори вирішили відштовхуватися від впізнаваного бренду M17 та спиратися на мінімалістичних й лаконічних рішеннях. У логотипі використали літеру «М», яка відсилає до Казимира Малевича як знакового представника українського авангарду.
Фото: Анна Лисун
У геометрії і логотипу, і фасаду, за основу взяли ромб. Саме такої форми вікна на головному фасаді двоповерхової будівлі.
Архітектори переробили оболонку будівлі. Спершу фасад закрили тлом із пофарбованого в біле металу. Ідея полягала в тому, аби спрямувати джерело світла на тло, а не на людину. На деякій відстані змонтували перфоровані панелі з цинкованої сталі.
Фото: Анна Лисун
У будівлі облаштовано дві вхідні групи – з боку Антоновича та з правого боку будівлі. Біля центрального входу найближчими днями мають облаштувати перфоровані сходи.
Внутрішній дворик архітектори оздобили стоп-кадрами з анімації логотипу. До виставки тут створили мурал із мапою світового авангарду.
Фото: Анна Лисун
Реновація внутрішнього простору була більш косметичною. Результатом стали білі просторі зали. Тут знесли кілька стін, перепланували приміщення, облаштували супернірну крамницю та арт-кафе.
Виставка «Авангард: у пошуках четвертого виміру» в M17 Contemporary Art Center триватиме до шостого квітня.
Фото: прес-служба M17 Contemporary Art Center
На ній зібрано роботи класиків українського авангарду – Богомазова, Єрмилова, Екстер, Бурлюка, Петрицького, Косарева, Родченка. В аудіовізуальній інсталяції використано роботи Малевича, Кандинського та Явленського.
Експозиція включає також агітаційні плакати, книжковий дизайн, ескізи до театральних декорацій, відбудеться перегляд авангардного кіно.
Дивіться також проект екопоселення «Дніпровські кручі» біля Канева від Dmytro Aranchii Architects.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті