Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 2 днів. За цей час ми опублікували 26739 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: archdaily.com

Бюро Petr Hajek Architekti оновило колишню гідротехнічну вежу в урочищі Летна, Прага. Кілька десятиліть тому будівля стала молодіжним центром і з моменту зведення у XIX столітті зазнала реконструкцій.

Як пишуть архітектори, спочатку вежа в урочищі була єдиним місцем з видом на міські пейзажі, однак після забудови Праги огляд міста з неї став незручним.

Фото: archdaily.com

Вгорі вежі раніше розташовувався димохід парової машини. Вздовж нього команда бюро вирішила встановити систему дзеркального перископа для огляду міста. За проектом Petr Hajek Architekti, для користування перископом мала бути обладнана верхня частину будівлі, починаючи з рівня балконів. 

Фото: archdaily.com

За словами Petr Hajek Architekti, перископ дозволяє оглядати не лише місто, а й об’єкти в нічному небі, зокрема Місяць, Марс і Юпітер.

Фото: archdaily.com

Зала навколо системи перископа слугує лекторієм, місцем проведення виставок і театральних вистав.

Фото: archdaily.com

На нижчих поверхах архітектори спроектували публічну бібліотеку, скаутські кімнати і зали для занять біологією. Загалом прибудови вежі вирішили відвести  під потреби дитсадків та дитячо-юнацької організації, а їхні пласкі дахи архітектори спроектували під тераси та сади.

Фото: archdaily.com

Як зазначають у Petr Hajek Architekti, в результаті оновлення в будівлі вдалося зберегти риси кількох епох. 

Читайте також: Бюро Захи Хадід спроектує дві станції метро в Осло

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button