Фабрику повидла у Львові ревіталізують і перетворять на арт-простір (проект)
Австрійський меценат Гаральд Біндер купив напівзруйнований комплекс, щоб створити некомерційний культурний простір.
Австрійський меценат Гаральд Біндер купив напівзруйнований комплекс, щоб створити некомерційний культурний простір.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
29 грудня 2018 року Львівська міська рада погодила реконструкцію Фабрики повидла (Jam Factory), розташовану на вулиці Богдана Хмельницького, 124, повідомляє ZAXID.net.
Комплекс Фабрики спиртових виробів та підсолоджених трунків «Кронік і син» звели наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Зараз фабрика є пам’яткою архітектури місцевого значення. З кінця 2000-х приміщення почали використовувати художники.
У 2015 році Фабрику повидла придбав австрійський меценат Гаральд Біндер. Він запланував створити тут некомерційний культурний простір, в якому експонуватимуть сучасне мистецтво, облаштують мистецьку резиденцію-майстерню, кафе, а також дворик зі сценою, де проводитимуть кінопокази та концерти.
«Важливим для нас є також зробити цей центр відкритим і для європейських митців. Двері закладу не повинні закриватися, центр має постійно функціонувати і об’єднувати навколо себе зацікавлених людей», – розповів Біндер Deutsche Welle.
Проект реконструкції розробила компанія Atelier Stephan Rindler із Відня, яка перемогла на закритому конкурсі. У конкурсі також брали участь архітектурні бюро Baumhauer Gesellschaft із Берліна, Drozdov&Partners із Харкова, «Urban Куратори» з Києва та Зелемінь зі Львова.
Торцеву прибудову 1930-х років планують перебудувати (кубічний об’єм на фото внизу). Натомість центральну будівлю і вежу реставрують. Прибудови не мають перевищувати 23,6 метра.
Нагадаємо, бюро Drozdov&Partners розробило проект нової будівлі на вулиці Сагайдачного.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті