Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24979 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: @williamdaigneault/unsplash

Регламент на косметичну продукцію, який запропонували в Міністерстві охорони здоров’я, підтримали в Кабінеті міністрів України. Документ має на меті, зокрема, заборонити косметичні випробування на тваринах. Як зазначають у МОЗ, для тестування косметики іноземні та національні виробники будуть користуватися технологічними засобами, що виключать випробування на тваринах.

Крім того, регламент передбачає заборону ще більшої кількості шкідливих небезпечних компонентів (з 400 до 1328).

Зазначають, що документ розроблений на основі Регламенту ЄС №1223/2009. Він також повинен буде усунути незручності торгівлі між Україною та ЄС, і таким чином дозволить українським виробникам експортувати більше косметичної продукції, а іноземним – знижувати ціну на свої товари через дозвіл на розміщення в Україні своїх виробництв.

Буде також введено перехідний період. У МОЗ його необхідність аргументують відсутністю належної методології альтернативних випробувань косметики.

Перед тим, як нові правила наберуть чинності, громадськості пропонують обговорити проект постанови.

Зазначимо, що під час косметичних випробовувань хімікат можуть наносити на поголену шкіру тварини або закапувати його в очі. У такий спосіб виробник виявляє подразливість продукту.

Нагадаємо, два місяці тому МОЗ оголосило початок інформаційної кампанії про шкоду кальяну.

    Коментарі:

    Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

    *Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

    Newsletter button
    Donate button
    Podcast button
    Send article button