Киян не влаштовує система, за якою тестують камери спостереження у громадських місцях
За задумом, розпізнавання облич мало допомогти в пошуках правопорушників.
За задумом, розпізнавання облич мало допомогти в пошуках правопорушників.
Фото: ukranews.com
Нещодавно в Києві відбувся тестовий запуск системи відеоспостереження з технологією розпізнавання облич. Камери були встановлені у місцях великого скупчення людей: у дошкільних навчальних закладах, школах, метро, лікарнях тощо. Про це повідомляли в КП «Інформатика».
«Принцип роботи простий: за допомогою отриманого з камер фоторобота правопорушника, система аналізує базу даних та знаходить потрібну людину», – пояснювали в КП принцип роботи камер. Відеоспостереження з розпізнаванням облич мало допомагати правоохоронцям у вивленні зловмисників, але натомість викликало обурення в мережі серед киян.
Зокрема, виникли питання про правомірність фіксації облич киян без їхньої попередньої згоди. В свою чергу у підприємстві заявили, що третім особам зафіксовані дані не надходять.
«Отриману інформацію використовують силовики та три адміністратори системи задля безпеки киян. Це підтверджено у регламенті та в положенні про відеосистему. З адміністраторами підписаний договір про нерозголошення», – пояснюють у КП.
Проте раніше у Києві оприлюднювали персональні дані киян, які скаржились на комунальників у ЖЕКи та сервіс 1551. Тоді заступник голови КМДА Микола Поворозник запевняв, що комунальна бюджетна установа «Контактний центр міста Києва 1551» не передавала жодних списків громадян стороннім особам.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті