Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Основи

Видавництво «Основи» готує до друку книгу архітектора та художника Олександра Бурлаки «Balcony Chic» про народну балконну творчість. Про це автор повідомив «Хмарочосу».

У книзі Бурлака зібрав фотографії балконів із різних міст України, де йому довелося бути: Київ, Одеса, Дніпро, Львів, Чернігів, Чернівці, Житомир, Біла Церква, Фастів, Переяслав-Хмельницький, Вінниця, Славутич.

Фотоілюстрації супроводжуються текстом, який автор написав під час намагань знайти коріння та хронологію «балконних практик». Йому не вдалося знайти ніяких попередніх досліджень на цю тему, тож «Balcony Chic», вірогідно, буде першим виданням про феномен самовільного тюнингу балконів в Україні.

Видавництво «Основи» запропонувало Бурлаці зробити книгу про балкони ще наприкінці 2017 року.

«Було цікаво побачити в засклених балконах зафіксовану зміну епох: дерев’яні з невеликим склом, металеві з автобусними віконцями, алюмінієві, метало-пластикові», – розповідає автор.

Він вважає, що до балконних надбудов не варто ставитися однозначно негативно або позитивно. Десь ці трансформації відбувається завдяки творчій думці та вільному часу, а десь – за рахунок хабара, недолугого законодавства та нелегального прибутку.

«З певної точки зору ця ситуація з балконним extraspace та та практичною можливістю з ним працювати – це і вирішення проблем, і навіть реалізація певних утопічних ідей про те, яким має бути місто. Фасади житлових будинків українських міст із заскленими балконами – це портрет українського суспільства тут і зараз. Причини цього і в минулому, і в економіці, і в традиціях. Також причини і в проектах: ці DIY-практики виправляють помилки проектанта», – розповідає Бурлака.

120-сторінковий фотоальбом вийде англійською мовою в квітні.

Читайте також: Олександр Бурлака про дослідження радянського модернізму

Нагадаємо, торік у Facebook з’явилася сторінка Цар-балкон, присвячена найдивнішим балконам, надбудованим на фасадах будинків Києва. Також київська дизайнерка розробила прикраси у формі засклених балконів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button